28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin 18.000 Dolar Seviyesinin Altına Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatları bugün yaklaşık 17.600 dolar seviyesine düştü. Böylece bitcoin Kasım ayının sonundan bu yana en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

Binance indirim kodu

CoinDesk rakamları, bu dalgalanmayı deneyimlediğinden beri, dijital paranın esas olarak 18.000 ila 18.500 dolar arasında nispeten dar bir aralıkta işlem gördüğünü gözler önüne seriyor.

Binance indirim kodu

Bu geri çekilme ve hemen arkasından gerçekleşen toparlanmanın ardından, birkaç piyasa gözlemcisi kripto paranın durumuna biraz ışık tutmaya yardımcı oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Analistler Tartışıyor

Kripto para riskten korunma fonu yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, “Fiyat 18.000 dolar seviyesinin altına düşmesine rağmen, bu seviyenin üzerine geri dönmesi desteğin hala geçerli olduğu anlamına geliyor” dedi.

“Kısa vadede” 18.000 doların destek sağlayacağını, 18.500 doların ise “acil direnç” olarak hizmet edeceğini tahmin ettiğini söyledi.

Global ödeme platformu PlasmaPay’in CEO’su ve kurucusu Ilia Maksimenka da konu ile ilgili bir değerlendirmede bulundu.

“Bitcoin, en son Aralık 2017’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek önemli bir hamle yapamadı” dedi.

Maksimenka, “Ayılar, fiyatın 20.000 dolarlık psikolojik fiyat noktasının üzerine çıkmasını önlemek için devreye girdi. Bunun sonucunda bitcoin fiyatını 18.000 doların altına geri çekmeyi başardılar. Ayrıca önceki büyük pivot düşük seviyesinin %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesini de etiketlemiş oldular” dedi. Sözlerine, “Boğalar bu fiyattan Bitcoin satın almak için hızla devreye girdi. Bu sayede fiyatı iyi tanımlanmış paralel kanal içinde tuttu” diye devam etti.

Uzman Tahminleri

Maksimenka, yaptığı açıklamada temel fiyat seviyelerine odaklanarak bazı tahminlerde bulundu.

“17.600 dolar seviyesi savunulur ve saygı duyulursa, o zaman yükseliş Elliott dalgası sayısı olan 21.000 dolar direnç seviyesini test etmek için bir hareket gösterebilir” dedi. “Bu seviye korunmadığı takdirde, ayıların bunu 16.000 dolara kadar geri çekmesini beklediğimi söylemeliyim. Burada dirgen medyan çizgisinin destek görevi görmesi önem arz ediyor.”

İlgili Haber:  Binance, Kendi Blokzinciri Üzerinde Oluşturulacak Projelere 100 Milyon Dolar Teşvik Verecek

Kripto para borsası OKCoin‘de operasyon müdürü olarak görev yapan Jason Lau da, dijital para için bir fiyat tahmini sunmak için teknik analizden yararlandı.

Lau, bitcoin’in aylık trend çizgisine yakın ilgi gösterdiğini ve kripto para bu çizginin altına kapanırsa “16.000 dolar aralığına düşüş bekleyeceğini” vurguladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar