9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Bitcoin 19.863 Dolara Çıkarak Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Mart ayında 4.000 doların altına düşen bitcoin 30 Kasım 2020 itibariyle 19.863 doları gördü. Artık daha fazla yatırımcı bitcoin’i uzun vadede satın alıyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin geri döndü. Tekrar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin yaklaşık üç yıl sonra tekrar 19.500 dolar üzerine çıktı ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin, koronavirüs salgınının başlangıcında 4.000 doların altına düştükten sonra Mart ayından bu yana yükseldi.

Bitcoin’in son tırmanışı, büyük ölçüde kripto paralar hakkında yeni bilgi edinmiş olan Asya’daki yatırımcılar tarafından yönlendirilen 2017’deki son yükselişinden bu defa farklı. O zamanlar, bitcoin, insanların spekülasyona ve uyuşturucu ve fidye ödemelerine olanak sağlamak dışında neler yapabileceğini sorgulamasıyla ivme kaybetti.

Bu sorular devam ederken, Bitcoin şimdi daha az spekülatif bir ateşle besleniyor. Chainalysis veri şirketinden bir analize göre, şirketler ve diğer geleneksel yatırımcılar da dahil olmak üzere Amerikalı yatırımcılar tarafından yönetilen alıcılar, Bitcoin’i altın gibi alternatif bir varlık olarak görüyor. Chainalysis ve diğer endüstri firmaları, hızlı bir şekilde ticaret yapmak yerine Bitcoin’i yatırım portföylerinin bir kısmını hükümetlerin ve geleneksel finansal sistemin etkisi dışında park etmek için bir yer olarak kullandığını söyledi.

Chainalysis’in kripto paraların hareketini analiz eden baş ekonomisti Philip Gradwell, “Son zamanlarda Bitcoin satın alan çok farklı bir grup insan var. Bunu uzun süreler boyunca daha istikrarlı miktarlarda yapıyorlar ve bunu borsalardan alıp bir yatırım olarak kenarda tutuyorlar.” dedi.

Bitcoin heyecanı, kripto paraları daha güvenli ve daha erişilebilir hale getirmeye çalışan düzenleyiciler ve ana akım finans şirketleri tarafından desteklendi. Bir Amerikan düzenleyicisi olan Para Birimi Denetleyici Ofisi, bu yaz bankalarda müşteriler için kripto para bulundurmaya izin verileceğini söyledi. Ve PayPal geçen ay rakibi Square’i takip ederek insanların Bitcoin ve diğer birkaç kripto parayı almalarına ve saklamalarına izin vereceğini duyurdu.

İlgili Haber:  Binance Yatırımcıları ABD Bloğunu Aşmanın Akıllıca Yollarını Buluyor

PayPal’ın CEO’su Dan Schulman bir röportajda, “Hareketimiz, hükümet yetkilileriyle yapılan görüşmelerin ve ardından salgının bir sonucu olarak dijital ödemelere doğru dramatik bir değişimin görülmesi sonucunda geldi” dedi. Bir milyondan fazla insan -şirketin beklediğinin üç ila dört katı- PayPal’ın bu özelliği hayata geçmeden önce kripto paraları kullanmak için bekleme listesine isimlerini yazdırdılar.

Bitcoin’in yükselişi, pandeminin neden olduğu bir durgunluğun kasvetine meydan okuyan kripto paralar ve borsalardaki daha geniş bir coşkunluğun bir parçası. Dow, S&P 500 ve Nasdaq, bu ay rekor seviyelere ulaştı ve Wall Street, başkanlık seçimleri ve potansiyel koronavirüs aşıları haberleriyle canlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar