2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin 19.000 Dolar Seviyesine İnmemek İçin Direniyor, Başarabilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve kripto piyasası çok zor günler geçiriyor.

Binance indirim kodu

Aslında sadece kripto piyasası değil, hisse senedi piyasaları da aynı durumda. ABD son yılların en yüksek enflasyonunu yaşıyor. Fed ve dünya geneli merkez bankaları enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını arttırıyorlar. Para politikaları çok sıkılaştı ve paranın maliyeti arttı. Haliyle yatırımcılar kripto gibi riskli yatırımlardan çıkıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin son bir kaç gündür 20.000 dolar seviyelerinde seyrediyor. Ayılarla boğalar arasında bu kritik ve psikolojik seviyede çok büyük bir savaş var. 20.000 desteğinin kırılması durumunda piyasada güvenin tamamen kaybolmasıyla olası bir baş aşağıya gitme durumu yaşanabilir ve bu baş aşağıya gidiş çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Bitcoin’i bir anda 10-15 bin aralığında görebiliriz.

Şu an piyasada her şey olumsuz ve negatif bir görünümde. Terra ve Celsius’un arından Three Arrows Capital’de de maddi sorunlar var. Babel Finance adlı platform da çekim işlemlerini durdurdu. Kripto firmaları işten çıkarmalara devam ediyor. Yani anlayacağınız kripto kışı tüm şiddetiyle devam ediyor.

Limenya editörleri olarak Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesine düşeceğini uzunca bir süredir yazıyorduk. Bundan sonra Bitcoin’in yolculuğunun 10.000 dolar seviyelerine olacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla Bitcoin’in bir süre 20.000 desteğini koruyacağını ancak daha sonra bu desteğin kırılacağını düşünüyoruz. Maalesef tüm göstergeler şu an aşağı yönü işaret ediyor.

Peki Bitcoin 20.000 dolar altına inince ne olacak? Muhtemelen panik satışları başlayacak ve düşüş daha hızlı gerçekleşecek. Bitcoin madencileri bir süredir zaten maliyetlerini karşılayabilmek için biriktirdikleri Bitcoinleri satıyorlar. Hedge fonları aynı şekilde pozisyonlarını terk ediyorlar.

Tabii herkes satış yaparken bu seviyeleri fırsat bilip alım yapanlar da var. Ancak bu alıcılar güçlü satıcıların karşısında çok cılız kalıyor. Zira evet fiyatlar çok düştü ve evet klişe ifadeyle “tam alım zamanı” diyebiliriz ancak piyasada para kalmadı. Sıkı para politikaları parayı kripto piyasasından kaçırdır. Güçlü alıcı kalmadı.

İlgili Haber:  Analistler Bitcoin'in 100.000 Doları Geçeceğini ve Altcoinlerin Düşeceğini Öngörüyor

Bundan sonra ne olacak peki?

Bitcoin şu an tamamen hisse senedi ve global piyasalarla birlikte hareket ediyor. Makro ekonomik göstergeler enflasyonun bir süre daha burada olacağını gösteriyor. Fed enflasyonu dizginleyinceye kadar faiz arttırımına gidecek. Ne zamanki Fed faiz arttırımını durdurdu, o zaman Bitcoin ve piyasalar rahat bir nefes alacak. Peki ne kadar sürecek bu durum? Onu şu an kimse bilmiyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar