25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Bitcoin 20.000 Doları Geçmeye Adım Adım Yaklaşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

1 Aralık’ta gerçekleşen ve tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar çıkan etkileyici bir koşunun ardından Bitcoin (BTC) fiyatı, 18.200 ile 19.500 dolar arasında değiştiği için kısa bir süreliğine sağlamlaşma aşamasına girmiş gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

1 ve 4 saatlik grafikler, fiyatın bir yapıya sıkıştığını ve modelden çıktığını gösterirken fiyatın biraz daha dirençli olduğu 19.400 dolar seviyesine doğru hareket ettiğini görme potansiyeli taşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grafik göstergeleri aynı zamanda 19.000 dolar seviyesinin artık sağlam bir destek olarak işlev görebileceğine inanıyor ve boğaların desteklemek için 19.400 dolar ile 19.500 dolar bölgesini çevirebilmeleri durumunda yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini geçme girişimi bekleniyor.

Pek çok analistin işaret ettiği gibi, temelde yatan desteği yeniden test etmek için sağlamlaşma dönemleri ve geri çekilmeler, yükseliş trendinin gücünü sürdürmek için kritik öneme sahip oluyor.

Bu noktada herhangi bir analiz yapabilmek oldukça zor

Ayrıca, Bitcoin’in gerçekten bir boğa piyasasında olması durumunda yatırımcıların, büyük ve küçük geri çekilmeleri satın alma fırsatları olarak göreceği düşünülüyor. Bunun net bir kanıtı, tüccarların ekim ortasından bu yana her önemli düşüşü satın aldığını gösteren günlük grafikte görülebiliyor.

19.000 dolar seviyesinde en son görülen güçlü retlerden sonra bile “günlük yüksek seviyedeki düşüklükler” modeli sağlam kalmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatının 19.200 doları geçememesi veya 19.000 dolar seviyesini kaybetmesi durumunda hacim profili görünür aralığının 18.650 dolarda ve bunun altında 17.800 dolarda destek olduğunu göstermesi bekleniyor. 17.800 dolar, Bitcoin fiyatının 10.600 dolardan işlem gördüğü 7 Ekim’de ilk yükseliş trendinin başlamasından bu yana saygı duyulan bir ölçü olan 20 günlük hareketli ortalamayla da uyumlu ilerliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin İçin Korku Duymak Yerine Uzun Vadeli Düşünmek Gerekiyor

Bir kripto tüccarı olan Micheal van de Poppe, bu noktada herhangi bir analiz yapmanın oldukça zor olduğunu ancak daha yüksek zaman aralıklarının bir miktar aşırı genişleme yaşandığını gösterdiğini belirtiyor.

Bitcoin’in 19.000 doların üzerinde kırılmaması veya kapanmaması durumunda tablonun tersine döneceğine inanan tüccar ayrıca haftalık zaman diliminin, 19.000 doları korumak açısından çok önemli olduğunu öne sürüyor. Tüccar, potansiyel bir düşüş sapmasının, daha kısa vadede bir tersine dönme anlamına gelebileceği konusunda da uyarıda bulunuyor.

Ya ayılar kontrolü ele alırsa?

Bitcoin fiyatının mevcut aralıktan düşerek 20 günlük hareketli ortalamada 17.800 dolarlık desteği kaybetmesi ve düşüş eğilimi göstermesi durumunda %23.6 Fibonacci geri çekilmesinin 16.100 dolardan yeniden test edilmesi mümkün görünüyor.

Günlük zaman dilimindeki hacim profili görünür aralığı da 15.700 dolar civarında bir ilgi gösteriyor ancak daha önce de belirtildiği gibi fiyat, ekim başından bu yana 20 günlük hareketli ortalamaya itibar ediyor.

Perakende ve kurumsal yatırımcıların önemli düşüşler satın alma konusunda güçlü bir ilgi gösterdikleri de açık olduğu için BTC mevcut aralığı kaybetse bile bu eğilimin sona ermesi olası görünmüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar