9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Bitcoin 20.000 Doları Geçtiğine Göre Sırada Ne Var?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, geçen ay 20.000$’ın altında bir sıçrama yaptıktan sonra nihayet psikolojik fiyat engelini aşmayı başardı.

Binance indirim kodu

Biraz geri düşmeden önce Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasında 20.440 dolara ulaşan bitcoin fiyatı, hükümetler koronavirüs kilitlenmelerinin ardından harcamaları artırdıkça son 12 ayda yaklaşık %200 arttı. Yatırımcılar Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak olarak görüyor ve bitcoin’e olan kurumsal ilgi artıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yıl Bitcoin fiyat artışını alkışlayan Bitcoin yatırımcıları, 2021’e doğru gittikçe artan bir yükseliş hissediyor. Çoğu kişi fiyatın yükselmeye devam edeceğini öngörüyor.

Isle of Man merkezli Bitcoin ve kripto para borsası CoinCorner’dan Danny Scott, “Bitcoin için ikonik bir yılın sonuna geldik. 2021’de daha olumlu bir büyüme görebiliyorum” dedi. ABD iş zekası şirketi MicroStrategy’nin, kurumsal hazinesine bitcoin eklemesi ve ödeme devi PayPal’ın, Bitcoin satın alma ve harcama hizmetlerini kullanıma açması 2020 bitcoin boğa koşusunun ana itici güçleri olarak görülüyor

Reuters’ın fon yöneticisi Ruffer Investment Management’ın müşterilerinin yaklaşık 675 milyon dolarlık parasını bitcoin’e taşıdığını iddia eden bir Reuters raporundan sonra Bitcoin’in 20.000$’ın üzerindeki dalgalanması geldi. Daha önceki raporlar, yaklaşık 27 milyar dolar değerinde varlığı yöneten Londra merkezli firmanın Bitcoin’e çok daha az bir miktar ayırdığını öne sürmüştü.

Scott: “Perakende pazarından talebin geldiği 2017 ile karşılaştırıldığında, elbette mevcut talep kurumsal bir seviyeden geliyor. Bu, 2021’e kadar devam edecek gibi görünüyor.”

bitcoin, bitcoin price, chart

MicroStrategy, bu yıl şu ana kadar yaklaşık 500 milyon dolarlık bitcoin satın aldı. Geçen hafta bitcoin bahsini ikiye katlayan şirket daha fazla bitcoin satın almak için tahvil satışı yoluyla 650 milyon dolar elde etti.

Diğer şirketler MicroStrategy’nin liderliğini takip etti. Bir dizi yüksek profilli yatırımcı, ufukta gördükleri enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak bitcoin’i seçti.

İlgili Haber:  Bu 4 Temel Bitcoin Fiyat Ölçümü, Tüccarların Yükseliş İyimserliğini Açıkça Yansıtıyor

Bu ayın başlarında, efsanevi milyarder ve dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu ve eş başkanı Ray Dalio, bitcoin’i artık “altın benzeri bir varlık alternatifi” olarak kabul ettiğini itiraf etti.

Bununla birlikte, bazı deneyimli Bitcoin tüccarları, potansiyel Bitcoin alıcılarına uyarılarda bulundu.

Glen Goodman uyardı

Finans yazarı ve ticaret konusunda deneyimli olan Glen Goodman “Tarih, tüm zamanların en yüksek seviyesinden satın alan insanlar için bir uyarı içeriyor” dedi.

“Bitcoin için uzun vadeli beklentiler konusunda iyimser olsam da, dört yıl önce bitcoin’in yeni bir çığır açmasıyla çok benzer bir durum yaşadık ve sadece iki hafta sonra fiyatı üçte birinden fazla düştü. Tarih kendini her zaman tekrarlamaz elbette. Ama alınacak ders tetikte olmaktır. Piyasa, kendilerine söylenenler üzerinde çok fazla risk alanlara genellikle alçakgönüllülük konusunda sert dersler verir. Dünyanın en büyük yatırımcılarından bazıları son haftalarda bitcoin’i övüyorlar. Bu, zaten bitcoin’e sahip olduklarını ve daha fazla insanı satın almaya ve fiyatı artırmaya teşvik etmeyi umduklarını gösteriyor. Bazen Wall Street ‘balinaları’ bunu Bitcoinlerini küçük yatırımcıya daha yüksek fiyattan satmak için yapıyor.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar