3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin 20.000 Doların Altına Düşerse Çok Daha Büyük Satışlar Yaşanabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı bugün bir kez daha düştü ve kripto endüstrisinde derinleşen stresle birlikte Bitcoin’i 20.000 doların eşiğine getirdi.

Binance indirim kodu

En büyük kripto para birimi Bitcoin gün içinde %8 düşerek Aralık 2020’den bu yana en düşük seviye olan 20.180 dolara kadar düştü. Son dokuz güne baktığımızda ise sürekli bir düşüş görüyoruz ve bu dokuz günlük art arda düşüş 2014’ten bu yana en uzun kayıp serisi. Bitcoin son bir haftada ise %30’dan fazla değer kaybetti. Bu haberin girildiği sırada fiyat 20.586 dolardı ve 20.000 psikolojik sınırının üzerinde amansız bir mücadele veriyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum da son bir haftada %10’luk düşüşle 1.062 dolara kadar gerileyerek kayıplar yaşamaya devam etti. Ethereum son bir haftada %41 değer kaybetti.

Kripto piyasasındaki kargaşa çığ gibi büyüyor. Şimdi, fiyatların düşmeye devam etmesiyle, kilit seviyeler kırıldıkça kayıpların hızlanacağına dair daha fazla tahmin var.

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes bugün attığı bir tweet’te, Bitcoin için 20.000 ve Ethereum için 1000 dolar seviyelerinin kırılması durumunda çok daha büyük satışların olabileceğini belirtti. Hatta bazı OTC (tezgah üstü) satıcıların iflas edebileceğini de vurguladı.

Piyasadaki etkili hedge fonlarından Three Arrows Capital’in bir kurucusunun çok da net olamayan muğlak bir tweet atmasının ardından Çarşamba günü piyasada yeni endişeler tetiklendi. Zhu Su, attığı tweette, “İlgili taraflarla iletişim sürecindeyiz ve bunu çözmeye tamamen kararlıyız” dedi. Ancak bu tweetin ne başı ne de sonu vardı. Yani neyi çözmeye çalışıyorlar, bağlam ne, bilinmiyor. Tabii bu tuhaf tweet de satışları tetikledi.

Kripto piyasaları, Mayıs ayının başından bu yana, zaten sıkı para politikasının baskısı altındayken iki yüksek profilli çöküşe tanık oldu. İlk olarak, Terra ekosistemi çöktü. Yaklaşık bir ay sonra, kripto kredi platformu Celsius, “likiditeyi stabilize etme” ihtiyacını gerekçe göstererek yüksek getiri sunduğu platformundaki para çekme işlemlerini dondurdu.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 24.000 Doları Geçti

CoinGecko’ya göre, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri Kasım ayında 3 trilyon doların üzerinde bir seviyeden 925 milyar dolara düştü.

Bitcoin son bir haftada %30'dan fazla değer kaybetti.
Bitcoin son bir haftada %30’dan fazla değer kaybetti.

Rehabilitasyon grupları kuruldu

Bugün haber sitelerinde ilginç bir haber vardı. Piyasaların çöküşe geçmesiyle yatırımları değer kaybeden kişilerin rehabilitasyon ve rahatlama amaçlı bağırabilecekleri bir Telegram grubu kurulmuş. Bu gruba yazı, mesaj ya da resim göndermek yasak. Sadece bağırdığınız ve çığlık attığınız bir ses kaydınızı gönderebiliyorsunuz.

Şu an toplam 75 üyesi olan gruba olan ilgi Twitter’da da kendini gösterdi.

Bakalım piyasalar nereye kadar düşüşe devam edecek. Hep birlikte göreceğiz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar