12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Bitcoin 20.000$’a Yaklaşarak Rekor Seviyede Zirve Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, bugüne kadarki en yüksek değerinde işlem gördü ve 19.920$’a ulaştı.

Binance indirim kodu

Sanal para biriminin, önceki rekorunu kırması yaklaşık üç yıl sürdü.

Binance indirim kodu

Bitcoin, yılın başından bu yana %170’den fazla değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analistler, bazı yatırımcıların koronavirüs pandemisinin neden olduğu belirsizliğin olduğu bir zamanda onu “güvenli bir liman” olarak gördüğünü öne sürüyor, ancak diğerleri bunun geçici olduğu konusunda uyarıyor.

Bitcoin, önceki yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bir noktada 3.300 doların altına düşmüştü.

Bu defa farklı

Son yükselişini destekleyen diğer faktörler arasında, platformunun Ekim ayında sanal paraları alıp satmak için kullanılmasına izin veren PayPal ve kripto para birimine bağlı fonlara satın almaya ilgi duyan bir dizi büyük kurumsal yatırımcı yer alıyor.

Bunlar arasında, Cuma günü Bitcoin ile ilgili bir yatırım fonuna 530 milyon dolar koyabileceğini açıklayan bir Wall Street firması olan Guggenheim Partners da yer alıyor.

Hemen hemen her gün yeni bir ana akım fon şirketinin yatırımlarının bir kısmını bitcoin’e koyma haberlerini okuyoruz.

The Cryptocurrency Revolution yazarı Rhian Lewis, “fiyat tahminleri genelde yanlış çıkar, bu nedenle büyük olasılıkla daha fazla düşüş ve oynaklık olacaktır. Ancak bu sefer 2017’nin yüksek seviyesinden çok farklı bir durum var. Bu defa piyasada daha fazla gerçek talep var gibi görünüyor ve bitcoin taraftarları daha ölçülü.” diyor.

Rhian Lewis, bir başka faktörün, yatırımcıların merkez bankasının Covid-19 ile başa çıkma çabalarının enflasyonu artıracağından endişe duyması olduğunu da sözlerine ekliyor.

Altın ve diğer değerli metaller geleneksel olarak böyle bir riske karşı korunmak için kullanılır.

Ancak teoride yalnızca sınırlı miktarda Bitcoin yaratılabileceği için -yalnızca 21 milyon bitcoin üretilebilecek ve bunlardan yaklaşık 18.6 milyonu zaten mevcut- bazıları alternatif olarak bitcoin’i tercih ediyor.

İlgili Haber:  Ethereum Bitcoin’in Son Rallisiyle Eş Zamanlı Olarak 2.000 Doların Üstüne Çıktı

Daha yukarı tırmanırsa, değerde ani düşüşler olabilir, ancak analistler bazı tüccarların 20.000$’a ulaştığında otomatik satış emirleri beklettiğini belirtiyor.

Bir uzman, yatırımcıları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Finans ve ekonomi yazarı Frances Coppola, “Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmayın” dedi.

“Bitcoin spekülatif bir varlıktır ve ani çökme geçmişi vardır. Bunun için evinizi veya hayat birikiminizi riske atmaya değmez. Profesyonel bir tüccar değilseniz Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak için borç almak kötü bir fikirdir.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar