28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin, 2021’de Siber Suçlular İçin Kilit Hedef Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güvenlik şirketi Kaspersky tarafından yayınlanan yeni bir raporda, Bitcoin çalma girişimlerinin önümüzdeki yıl çok daha yaygın olacağı belirtiliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Güvenlik şirketi Kaspersky, önümüzdeki yıl daha fazla siber suç olacağını tahmin ediyor.
  • Suçlular, öncekinden daha fazla Bitcoin çalmaya çalışacak.
  • Monero gibi diğer para birimleri de suçluların izini gizlemek adına çekici hale gelecektir.

Güvenlik şirketi Kaspersky’nin bugün yayınlanan bir raporuna göre, dünyanın dört bir yanındaki ekonomiler gelecek yıl makro ekonomik sorunlarla mücadeleye devam ederse Bitcoin hırsızlığı daha çekici hale gelebilir.

Binance indirim kodu

“2021’de Finans Kuruluşları İçin Siber Tehditler” başlıklı rapor, dünyanın en büyük kripto para birimini hedefleyen daha fazla hırsızlık girişiminin, önümüzdeki yıl gün yüzüne çıkabileceğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ekonomik Sıkıntılar Bitcoin Hırsızlığını Artırabilir

Bunun nedeni ise koronavirüs salgınının yol açtığı fırsat eksikliği ve oluşan ekonomik sıkıntılar olarak açıklandı. Güçsüz ulusal para birimleri nedeniyle, Kaspersky tahminlerine göre, daha fazla insan Bitcoin sahibi olmak isteyecek.

Raporda, “Bazı ekonomilerin çöktüğünü ve ulusal para birimlerinin düşüş yaşadığını görebiliriz; bu da Bitcoin hırsızlığını çok daha çekici hale getirebilir. En popüler kripto para olduğu için çoğunlukla BTC’yi hedef alan daha fazla hırsızlık girişimine hazırlıklı olmalıyız.” ifadesi yer aldı.

Rapor, COVID-19 nedeniyle “büyük bir yoksulluk dalgasının” beklendiğini ve bunun sonucunda daha fazla insanın siber suçlar da dahil olmak üzere çeşitli suç araçlarına başvurmasının muhtemel olduğunu belirtti.

Monero Gibi Gizlilik Odaklı Para Birimleri Geçiş Aracı Olarak Kullanılacak

2021’de suçluların, çalıntı varlıkların izlerini örtmek için “geçiş para birimlerini” kullanacağı tahmin ediliyor. Rapor, bu anlamda, gizlilik parası Monero’dan olası bir seçenek olarak bahsediyor.

Raporda, “Monero gibi gizliliği geliştirilmiş diğer para birimlerini geçiş para birimi olarak kullanıp, daha sonra fonları BTC dahil olmak üzere başka bir kripto para birimine çevirebileceklerini düşünüyoruz.” ifadesinin altı çizildi.

İlgili Haber:  Elon Musk Dogecoin'in Verimliliğini Arttırmak İçin Çalışıyoruz Dedi, Fiyat Yine Uçtu

Raporda, ayrıca, koronavirüs salgınının ardından aceleyle devreye alınan uzaktan çalışma çözümleri nedeniyle şirketlerin 2020’de daha az güvenli hale geldiğini söyledi.

Bu durum, özellikle fidye yazılımı kullanan siber saldırıları daha mümkün hale getirdi. Kaspersky, raporda, önümüzdeki yıl dünya genelinde daha fazla gasp girişimi görülebileceğini belirtti.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar