Bitcoin 2021’in İlk Çeyreğinde Boğa Koşusuna mı Hazırlanıyor?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin’in (BTC) aylık bağıl güç endeksi, baskın kripto paranın başka bir yükseliş için hazırlanmakta olduğunu gösteriyor.

blank

2021 Bitcoin yükselişi için ideal bir sene mi?

Göreli güç endeksi, bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını ölçen bir ivme göstergesi olarak kabul ediliyor ve bu göstergenin 75’i aşması, bir varlığın aşırı satın alındığına işaret ederken 30’un altına düşmesi ise varlığın aşırı satıldığı anlamına geliyor.

blank

Crypto Capo olarak bilinen anonim bir tüccar, Bitcoin’in aylık göreli güç endeksinin 80’in üzerine çıkacağını belirtiyor ve tarihsel olarak bu gerçekleştiğinde hemen ardından BTC’nin güçlü bir yükseliş gördüğüne dikkat çekiyor.

Bitcoin‘in aylık göreli güç endeksi teknik olarak aşırı satılma seviyesi olan 80’in üzerinde olmasına rağmen bu endeks, bir boğa döngüsü sırasında uzun süre aşırı satılma eğiliminde oluyor. Bu nedenle tüccarlar genellikle kısa ve orta vadede genişletilmiş bir yükselişi tahmin etmek için aylık grafikler gibi yüksek bir zaman dilimi çizelgesinde aşırı satım endeksine başvuruyor.

Aylık göstergenin 80’in üzerine çıkmak üzere olduğunu belirten Crypto Capo, bu gerçekleştiğinde, yükseliş eğiliminin ortalama bir artışla devam edip %1010.87 getiri sağladığını ve her döngünün daha kısa olduğunu ifade ediyor.

Ancak tüccar, bir göstergenin Bitcoin’in fiyat döngüsünü doğru bir şekilde tahmin edemeyeceğini de vurgulayarak birkaç göstergenin kombinasyonunun gelecek için rehberlik edebileceğini öne sürüyor.

Tahminlerin bir göstergeye dayandırılamayacağının altını çizen Crypto Capo, yapılması gereken şeyin gelecek için bir kılavuza sahip olmak ve daha olası olanı görmek için birkaç yöntemi birleştirmek olduğunu ve sonunda, fiyatın şu anda ne yaptığına bakılması gerektiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Çoğu analist yükseliş bekliyor

Yatırımcıların Bitcoin’in 2021’de nereye gideceğine dair farklı bakış açıları bulunuyor olsa da çoğu tüccar ezici bir çoğunlukla yükseliş eğiliminde olduğunu düşünüyor.

Cointelegraph Markets analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in gelecek yılın sonuna kadar 65.000 ile 85.000 dolara kadar çıkmasını beklediğini söylüyor. 2021 sonunda potansiyel BTC seviyesi hakkındaki görüşünü gözden geçirmesi gerektiğini belirten analist, bu son artışla birlikte 2021 sonunda 65.000 ile 85.000 dolar arasında bir zirve beklediğini açıklıyor.

Öte yandan, vadeli işlem piyasası Bitcoin’in önümüzdeki yıl 120.000 dolara ulaşması için %22’lik bir şansla fiyatlandırma yapıyor ve bunun da BTC’nin 2021’de nereye gittiğine dair potansiyel bir kılavuz görevi görebileceği düşünülüyor.

Ancak kısa vadede bazı tüccarlar kaldıraçlı pozisyonlara girme konusunda temkinli davranıyor. TheBoot olarak bilinen anonim bir tüccar, ideal senaryonun Bitcoin’in 25.000 dolarda sağlamlaşmasını veya bir sonraki fiyat artışından sonra girmesini beklemek olduğunu söyleyerek BTC’de kaldıraçlı işlemlere girmek için acele edilmemesi tavsiyesinde bulunuyor.

En iyisinin uzun düşüşleri, 25 bini veya hatta 24 bin ortasını beklemek olduğunu ifade eden tüccar, alternatif olarak bir sonraki ayağın beklenmesini ve ardından oradan bir dalış yapılmasını öneriyor.

Balinaların Noel’den beri Bitcoin’i daha agresif bir şekilde satın almasının, BTC’nin 2021’e girerken orta vadeli bir boğa durumu yaşaması ihtimalini canlandırabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend