17 Ağustos 2022, Çarşamba
23.6 C
İstanbul

Rapor: Bitcoin ve Kripto Para Piyasası 2027’ye Kadar 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son olarak yayınlanan bir kripto para raporuna göre, Bitcoin ve daha geniş anlamda kripto para piyasası 2027’ye kadar 1 milyar kullanıcıya ulaşacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve kripto para piyasasının 2027 yılına kadar 1 milyar kullanıcıya ulaşacağı öngörülüyor.
  • Raporlar, 1990’lardan bu yana internetin benimsenme sürecinin mevcut kripto para benimsenmesi ile benzerlikler taşıdığını gösteriyor.

Bitcoin ve kripto para piyasasının 2027 yılına kadar 1 milyar kullanıcıya ulaşacağı öngörülüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, 2027’ye Kadar 1 Milyar Kullanıcıya Ulaşacak

Kripto para kullanıcıları şu anda küresel nüfusun yalnızca küçük bir yüzdesini oluştursa da; Web 3.0 gelişiminin, kripto paranın benimsenme oranlarını da hızlandırması bekleniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para analisti Lark Davies geçtiğimiz gün tarihte internet ve kripto para benimsenme oranlarını gösteren bir grafiği tweetledi. Davies, her ikisinin de popüler hale gelme sürecinin benzerlik gösterdiğini savunuyor.

Davies’in savunduğu gibi bir kripto para benimseme sürecinin yaşanması halinde, endüstrinin 2027 yılına kadar 1 milyar kullanıcıya ulaşacağı öngörülüyor. Şu anki verilere göre Bitcoin ve kripto para piyasası dünya genelinde yaklaşık 200 milyon kişi tarafından kullanılıyor.

Kripto Para Endüstrisi ve İnternet Arasındaki Benzerlikler

Blockchain analisti Willy Woo da 2020 yılı başlarında yaptığı bir açıklamada kripto paranın benimsenme sürecinin internet ile karşılaştırılmasının mantıklı olduğunu dile getirmişti.

Woo, kitlesel kripto para benimsemesine henüz ulaşılamadığını; ancak tıpkı internetin 1990’lardan bu yana gelişiminde olduğu gibi zaman içinde daha geniş kesimlerin Bitcoin ve kripto paraları daha yoğun bir şekilde kullanmaya başlayacağını belirtmişti.

Öte yandan kripto para kullanıcılarının sayısıyla ilgili mevcut tahminler de bazı farklılıklar olduğunu belirtmek önemlidir. Davies, bu sayıyı 200 milyon olarak açıklasa da; blok zinciri firması Triple-A dünya nüfusunun yaklaşık %4’ünün (300 milyon kişi) bugün kripto para kullandığını belirtiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar