2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin 24.000 Dolar Seviyelerine Düştü! Ethereum 1.000 Doların Altına İnecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Hem Fed’in hem dünya geneli (Türkiye hariç) merkez bankalarının faiz oranlarını arttırması, para politikalarının sıkılaşması, paranın maliyetinin artması, yüksek enflasyon, Rusya-Ukrayna savaşı, yiyecek krizi gibi pek çok olumsuzluğun ortasında Bitcoin Pazartesi’ne hızlı bir düşüşle başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin son 24 saatte %8, son bir haftada %20 değer kaybetti. Bu haberin girildiği esnada Bitcoin fiyatı 25.336 dolardı fakat sabahın erken saatlerinde Asya piyasalarının açılmasıyla birlikte Bitcoin Binance’te 24.900 dolara kadar düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto para piyasasının değeri 1 trilyon dolara kadar inmiş durumda. Geçen sene Bitcoin’in ATH yaptığı dönemde kripto piyasasının değeri 3 trilyon doları bulmuştu. Neredeyse 2 trilyon dolar piyasadan silinmiş durumda.

Ethereum 1000 doların altına inecek mi?

Maalesef gidişat onu gösteriyor.

Ethereum Bitcoin’den daha kötü performans gösteriyor şu an. Son 24 saatte %9, son bir haftada ise %30 düşüş yaşadı. Bu haberi girdiğimiz sırada Ether fiyatı 1328 dolardı ancak sabahın erken saatlerinde 1300 dolara kadar düştü.

Ethereum, Mayıs ayından bugüne %30 değer kaybetti ve gidişat, yıl sonuna kadar tablonun daha kötü olabileceğini gösteriyor. Omuz-baş grafiğindeki düşüş eğilimi, aynı zamanda 2018 zirvesinin de oluştuğu 1.000 dolarlık alan etrafında ölçülü bir hedefe sahip. Destek noktası 1300 dolar civarında yer alıyor ve yükselişte iki haftalık doji mumunun oluştuğu 913 ile 1042 arasındaki bölgeye kadar uzanıyor. Yani Ethereum’un bu aralığa düşmesi olası gözüküyor.

Ethereum ile ilgili geçtiğimiz hafta iki kötü haber geldi. Birincisi ve en önemli Ropsten ağının PoS’a geçtikten sonra yaşadığı sorunlardan dolayı atılması planlanan “zorluk bombası”nın ertelenmesi. Bu ertelenme Ethereum geçişinin de tekrar ertelenebileceği olarak yorumlandı ve ona göre fiyatlandı. Bir diğer kötü haber ise Ethereum 2.0 geçişi için stake edilen Ether’lerin çoğunluğunun Lido protokolde toplanması konusuydu. Tek başına bir protokolde bu kadar büyük bir gücün toplanmasının geçişten sonra ağ için tehlikeli olacağı belirtiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin 200 Bin Dolara Doğru mu Gidiyor?

Celsius Network çekim işlemlerini durdurdu

Bugün yaşanan bir diğer önemli gelişme ise Celsius Network’ün platformundaki tüm çekim işlemlerini durdurması oldu. Celsius Network’ün bir süredir maddi zorluklar yaşadığını yazmıştık.

Celsius Twitter hesabından yapılan açıklamada, platformdaki tün çekim, takas ve transferlerin durdurulduğu bildirildi. Topluluğun çıkarı için hareket ettiklerini belirten şirket, operasyonlarına devam edeceğini ve daha fazla açıklamayı yakında yapacaklarını duyurdu.

Kripto kışı

Kripto kışı olağanca şiddetiyle devam ediyor. Sektörde olabilecek tüm olumsuzluklar yaşanıyor.

Yaşanan olumsuzluklara kısaca bakacak olursak;

Bitcoin geçen sene Kasım ayında ulaştığı rekor seviyelerin çok aşağısına düşmüş durumda.

Coinbase, Gemini ve Rain gibi kripto şirketler düşen hacimlerle birlikte işten çıkarmalara başladı.

Geçen sene maaşını Bitcoin ile alma kararı veren New York valisi dahil pek çok ünlü şimdi kara kara düşünüyor.

MicroStrategy borçlanarak satın aldığı Bitcoin’leri vadesi geldiğinde ödemek zorunda.

Coinbase’in iflası konuşuluyor.

Bitcoin madencileri biriktirdikleri BTC’leri satmaya başladı.

Ethereum’un beklenen geçişi yine ertelenebilir.

En büyük Ethereum stake protokolü Lido’da tehlike sinyalleri çalıyor.

Celsius Network platformundaki tüm çekimleri durdurdu.

Bu tabloya bakınca Bitcoin’in aşağı yönlü daha gidecek çok yolu olduğunu söyleyebiliriz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar