30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin 24 Bin Dolara Ulaştıktan Sonra Bitcoin Cash’in Fiyatı %12 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in küçük kardeşi Bitcoin Cash’in fiyatı, büyüklerinin ardından artmaya başladı.

Binance indirim kodu

Bir Bitcoin yan ürünü olan Bitcoin Cash’in fiyatı, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.000 Dolar’ı geçmesinden bir gün sonra %12 arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Cash (BCH), 319 Dolardan 356 Dolara yükseldi. Şu anki fiyatı 360 Dolar seviyesinde.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, dün öğleden sonra Bitcoin 24.085 Dolara yükseldi. Lider kripto para, şu anda 24.000 Dolar seviyesinin altında hareket ediyor.

Bitcoin Cash, Piyasa Değerine Göre En Büyük 6. Kripto Para

Bitcoin Cash, piyasa değeri açısından en büyük 6. kripto paradır. Bitcoin’in bir çatalı olmasına rağmen, çoğu büyük kripto para biriminde olduğu gibi fiyatı hala lider kripto parayı takip ediyor.

Bitcoin Cash, Bitcoin’in blok boyutuyla ilgili bir anlaşmazlığın ardından 2017’de piyasaya sürülmüştü.

1MB’de, bir grup geliştirici, Bitcoin’in blok boyutunun işlemleri idare etmek için çok küçük olduğunu, yani tokenin asla dijital nakit olarak işlev göremeyeceğini savunmuştu.

Roger Ver ve Jihan Wu liderliğindeki geliştirici grubu, tek bir partide işlenebilen Bitcoin işlemlerinin sayısını ifade eden blok büyüklüğünün işlem ücretlerini düşürmek ve ağı hızlandırmak için 8MB’ye çıkarılması gerektiğini dile getirmişti.

Bitcoin Cash Geçtiğimiz Ay İçinde Tekrar Bölündü

Bitcoin Core geliştiricileri, ağı, artan blok boyutunu destekleyebilecek madenciler lehine merkezileştirme konusunda aynı fikirde değildi. Her halükarda, aralarında Blockstream CEO’su Samson Mow’un da bulunduğu grup, Bitcoin’in asla nakit paraya alternatif olarak işlev görmemesi gerektiğini savundu.

Bitcoin Cash savunucuları güçlü ve çatallı Bitcoin’i tuttu ve daha sonra blok boyutunu mevcut boyutu olan 32MB’ye yükseltmek için oy kullandılar.

İlgili Haber:  İşte Küresel Hisse Senetlerini Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıkaran Şey

Geçen ay, ABC olarak bilinen bir grup BCH geliştiricisi, madencilerin Bitcoin Cash geliştirmesine para aktaracak bir vergi uygulamaya çalıştığında BCH tekrar bölündü.

Ancak fiyatı, yine de artmaya devam etti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar