8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin 25.000 Dolar Bariyerini Aşarak Visa’nın Piyasa Değerini Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün itibariyle 25.000 doları aşarak Bitstamp’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25.020 dolara ulaştı ve tarihi bir dönüm noktasında Visa’nın piyasa değerini aştı. 

Binance indirim kodu

Yahoo Finance’e göre finansal hizmetler devi Visa, 460.06 milyar dolar değerindeyken bugün itibariyle Bitcoin 462 milyar doların üzerinde rahatlıkla gezinmeye başladı. 

Binance indirim kodu

Visa ve Bitcoin kıyası uygun bir kıyas mı? 

Bitcoin esasen eşler arası bir yazılım protokolü iken Visa ise kâr amacı gütmeyen bir şirket olarak öne çıkıyor. Bazıları, temelde farklı oldukları için bu ikisi arasında doğrudan bir karşılaştırma yapmanın uygun olmadığını iddia edebiliyor.  

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak Visa’nın değerlemesini aşan Bitcoin, her şeyden önce sembolik olarak ilerliyor ve Bitcoin’in mevcut piyasa değeri onu teoride dünyanın en büyük on üçüncü şirketi yapıyor. 

Öte yandan 2020 boyunca, Bitcoin’e olan kurumsal ilginin de artış gösterdiği görülüyor. Kurumsal Bitcoin talebinin katlanarak artmaya devam ettiği bir noktada Visa’nın piyasa değerinin aşılmasının, kurumlar arasında Bitcoin’e olan güveni daha da arttırabileceği düşünülüyor. 

Daha fazla kurum ve akredite yatırımcı, Grayscale ve CME Bitcoin vadeli işlem piyasası aracılığıyla Bitcoin’e maruz kalıyor. Grayscale’in yönetimi altındaki varlıklar, CME Bitcoin vadeli işlem piyasasının açık pozisyonu sürekli olarak 1 milyar doların üzerinde kaldığından 17 milyar dolara yaklaşıyor. 

Visa’nın, Square ile PayPal’ın Bitcoin desteğini takiben son aylarda kriptoya daha fazla ilgi gösterdiği biliniyor. 

Örneğin kripto Visa banka kartı düzenleyicisi Wirex, Avrupa’da Visa’nın ana üyesi olurken Visa’nın kıdemli yöneticisi ve kripto para başkanı Cuy Sheffield, dijital para birimlerinin, dijital ödemelerin değerini daha fazla sayıda insana ve yere genişletme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Wirex gibi yenilikçi finans teknolojileriyle çalışmanın kendilerini heyecanlandırdığını belirten Sheffield, Visa ağında yer alan 61 milyondan fazla tüccarın dijital parayı kullanmasını sağlamaktan mutluluk duyduklarını açıklıyor. 

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Yine Düşüyor: BTC ve Altcoinlerde Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

Zincir içi veriler, BTC’nin bir sonraki adımda nereye gittiğine dair ipuçları veriyor 

Yakın vadede tüccarlar ve zincir içi analistler, Bitcoin’in gidişatının iyimser olduğunu söylüyor. 

Intotheblock’taki analistler, yakın gelecekte BTC için temel destek seviyeleri olarak 23.069 doları ve 23.377 doları belirliyor. 

Bitcoin’in 23.000 doların üzerinde ayakta kalmayı başardığına dikkat çeken analistler, IOMAP göstergesinin yaklaşık 900 bin adresin daha önce 796 bin dolar BTC kazandığı 23.069 dolar ile 23.377 dolar aralığında güçlü bir destek seviyesinin bulunduğu yönündeki önermeyi desteklediğini belirtiyor. 

Bitcoin kritik destek alanlarının üzerinde kaldığı sürece tüccarlar, kripto para piyasasının daha geniş bir yükseliş görmesini bekliyor.  

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda bir tüccar olan Michael van de Poppe, toplam kripto para piyasası sermaye değerinin yakında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 780 milyar doları geçmesini bekliyor. 

Toplam kripto piyasa değerinin, tüm zamanların en yüksek bölgesini test ettiği için son derece yükseliş gösterdiğini ve izlenecek seviyelerin 550 milyar dolar ile 450 milyar dolar olduğunu söyleyen analist, bu bölgelerden herhangi birinin satın almanın dip fırsatı olacağına ve bu durumun gerçekleşmesi durumunda, bir sonraki yükselişin tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkaracağına inanıyor. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar