26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Bitcoin 25.000 Doları Geçerken deVere CEO’sundan Kâr Satışı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, psikolojik sınır olarak görülen 25.000$ seviyesinin üzerine çıktı. 2020 boğa koşusu yavaşlama belirtisi göstermezken yılın son ayında kazançlar neredeyse %50’ye ulaştı.

Binance indirim kodu

Yıla 7.000$ seviyesinden başladıktan sonra Bitcoin fiyatı yıl boyunca yükselerek 2017’deki rekorunu geçti.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken deVere CEO’su Nigel Green, Bitcoinlerinin yarısını sattığını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yıllardır bitcoin’e karşı beklentilerinden söz eden Green, “Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için sahip olduğum bitcoin tutarımın yarısını sattım” dedi. “Neden mi? Çünkü yaptığımın da bir başka yatırım olarak görülmesi gerekiyor. Mümkün olduğu yerde yüksek satış yapmak ve düşüşte yeniden satın almak daha iyidir.”

Fiyat yükseldikçe ve yatırımcılar piyasanın zirvesini aramaya çalıştıkça Bitcoin’de satış baskısı artacak. Bitcoin’in fiyatı şu anda son on iki ayda %250 artarken, uzun vadeli yatırımcılardan gelebilecek kâr elde etme isteği fiyatı düşürebilir.

Green: “Bitcoin fiyatındaki istikrarlı kazançlar, dijital parayı 2020’nin en iyi performans gösteren varlığı haline getirdi. Bitcoin, %200’ün üzerinde artış gösterdi. Bu nedenle, kâr elde etmek için zamanın doğru olduğunu hissettim.”

Ancak Green, Bitcoin’in uzun vadeli performansı konusunda kendinden emin.

“Satma kararım hakkında hiçbir yanlış anlaşılma olmamalı. Bunun nedeni, bitcoin’e olan inanç eksikliğinden veya dijital para kavramından değil. Tamamen daha sonra yeniden almak üzere bir kâr satışı.”

Bitcoin’in profili, bu yıl fiyatı ile birlikte yükseldi. Koronavirüs salgını ve onu takip eden hükümet destekleri bitcoin’i fiat paralardan keskin bir şekilde ayırıyor.

Bunun sonucunda bitcoin, gelişmekte olan bir güvenli liman varlığı oldu. Bitcoin’i enflasyon koruması olarak gören bir dizi büyük yatırımcının da dikkatini çekti.

İngiliz fon yöneticisi Ruffer Investment Management, geçen hafta 745 milyon dolar değerinde bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu haber, kurumsal ilginin devam ettiğini gözler önüne sererken fiyatı da 20.000$’ın üzerine çıkardı.

İlgili Haber:  ABD Hava Kuvvetleri Chainalysis'in Kripto Servisi İçin 800.000 Dolar Ödeyecek

Kurumsal yatırımcılar ve Wall Street devleri her zamankinden daha fazla kripto para biriktirip muazzam uzmanlıklarını ve sermayelerini de bu sektöre getirdikçe, tüketici ilgisi artıyor. Green, yatırımcıların “meşru enflasyon endişesine karşı bir koruma olarak Bitcoin’e giderek daha fazla bakacaklarını” düşündüğünü belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar