1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bitcoin 29.000 Dolar Seviyesini Geçtikten Sonra Tekrar 28.000’e Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Aralık ayında başka bir gün, Bitcoin için başka bir rekor. 2020’nin son gününde Bitcoin, 30.000 Dolarlık efsanevi bariyeri aşacak mı?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 2020’nin son gününde Bitcoin, bir süre 29.000 dolar seviyesinin üzerinde hareket etti.
  • Yeni yıla girmeden öncü kripto para 30.000 Dolar gibi hayli önemli bir çıtayı devirebilir mi?
  • 2020 yılı, en azından bazı yatırımcılar için hayal bile edilemeyecek kadar güzel bir yıl oldu.

Satoshi Nakamoto, kim ve nerede olursanız olun; mutlu bir 2021 geçirin. Bitcoin, her seferinde bir yukarıya ulaşan fiyat performansı sayesinde bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin 30.000 Dolara Koşuyor

2020’nin son gününde Bitcoin 29.000 Dolar seviyesini geçti. 29.321 Dolarlık yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) belirleyen öncü kripto para, tutkunlarını yine mutlu etmeyi başardı. Bu fiyat hareketliliğiyle birlikte Bitcoin son 24 saatte %7.35 değer kazanmış oldu. Geçen hafta genelinde ise %24.76 oranında bir artış ortaya çıktı.

Genel olarak, bu sene gerçekleşen boğa koşusu 2017’deki emsalini alt etmiş gibi görünüyor. Nitekim hareketin arkasındaki temeller, boğalar için söz konusu yükselişin uzun vadede daha sağlıklı olacağına dair güven sağlıyor.

Bitcoin’de Mart Ayından Bu Yana %531 Oranında Fiyat Artışı Yaşandı

Yeni başlayanlar için, Bitcoin’in yarıya indirilmesi, fiyat baskısı ile birlikte yeni bir token sıkıntısı yarattı. Zaman geçtikçe etkileri de daha güçlü hissedildi. Daha da önemlisi, kurumsal yatırımcılar şu anda oyun oynamıyorlar. Tüccarlar için mevcut toplam arzın %22’si ayrılmış görünüyor. Ancak tüccarlar son derece fazla Bitcoin satın alıyor ve tüketiyorlar. Bu, son birkaç ayda oluşan kıtlık etkisini de artırarak perakende alıcılar arasında bazı FOMO’lara neden oluyor.

İlgili Haber:  Kurumsal Satın Alımlar Bitcoin Fiyatını 500.000 Doların Üzerine Çıkarabilir

Mart ayındaki Covid-19 çöküşünden bu yana Bitcoin %531 oranında arttı. En azından bazı yatırımcılar için 2020 kötü bir yıl değildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar