3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin 29.000 Dolar Desteğini Koruyamazsa, Aralık 2020’den Bu Yana En Düşük Seviyesine Düşebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin son dördüncü gününü de yükselişle kapatmış olsa da, teknik analizler, Bitcoin’in 29.000 dolar desteğini sürdürememesi durumunda Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyelerine düşebileceğini gösteriyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, son üç haftadaki keskin düşüşün ardından hafta başından beri 30.000 doların üzerinde işlem görüyor. Çin’in Covid kısıtlamalarını esnetmesiyle birlikte Bitcoin Pazartesi 30.000 doların üzerine çıkmıştı. Ancak, Mayıs ayının geneline bakacak olursak Bitcoin fiyatında %16 düşüş yaşandığını görüyoruz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin ile birlikte diğer kripto paralar da hafif toparlandı, Ether 2.000 dolara yaklaşırken, Cardano son bir haftada %17 arttı.

Köprüden önceki son çıkış

Analistler ve teknik göstergeler Bitcoin’in bu son artışının köprüden önce son çıkış olduğunu gösteriyor. Bitcoin bu seviyelerden yeni bir dikey düşüş yaşayabilir. Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerini baz aldığımızda 29.000 dolardaki destek seviyesinin kırılması durumunda fiyatın 22.000 dolara kadar düşmesi olası. Zaten geçtiğimiz aylarda yaptığımız “Bitcoin’in 20.000 dolara düşmesi olası” adlı analizimiz halen geçerliliğini koruyor.

Teknik olarak, 29.000 doların altında yaşanabilecek bir kırılma, Bitcoin’i sırasıyla Mayıs ayının en düşüğü olan 25.400 dolara, ardından 200 haftalık hareketli ortalamanın olduğu 22.000 dolara kadar götürebilir.

Ancak Bitcoin psikolojik olarak önemli olan 30.000 dolar seviyesini uzunca bir süre tutmayı başarabilirse, 40.000 dolara kadar çıkabilir.

Bitcoin için kritik destek noktası 29.000 dolar seviyesi.
Bitcoin için kritik destek noktası 29.000 dolar seviyesi.

Bitcoin yarılanması 2024’te

Bitcoin’in bir sonraki yarılanması (halving) 2024’te gerçekleşecek. Tarihsel olarak baktığımızda Bitcoin’in her yarılanmasından sonra uzun soluklu bir ralli yaşandığını görüyoruz. Eğer yine aynı şey tekrar edecek olursa, Bitcoin’in 2024’e kadar ayı piyasası şeklinde geçeceği, sonrasında rallisine başlayacağını söyleyebiliriz.

Bitcoin yarılanma tarihleri
Bitcoin yarılanma tarihleri

Analistler, deneyimli yatırımcıların dikkatlerini, madenciler için Bitcoin ödüllerini her dört yılda bir yarıya indiren önceden programlanmış bir güncelleme olan Bitcoin halving’e çevireceklerini belirtiyor.

İlgili Haber:  Wall Street Efsanesinin Bitcoin'e Güveni Tam

Halving, daha küçük bir token arzıyla sonuçlandığından Bitcoin fiyatını artırıcı bir etkiye sahip. Bir sonraki bu tür etkinliğin 2024 yılının Mayıs ayının ortalarında gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar