5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Bitcoin 3 Haftanın Neredeyse En Düşük Seviyesine İndikten Sonra Geri Dönüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı dün öğleden sonra yaklaşık 43.000 dolara düştükten sonra bugün itibariyle kayda değer bir toparlanma yaşadı. 

Binance indirim kodu

CoinDesk verileri, piyasa değerine göre dünyanın en büyük dijital parasının bugün erken saatlerde 49.520.72 dolara kadar yükseldiğini ortaya koyarken ek CoinDesk verileri, haftanın en düşük seviyesi olan 43.119.16 dolardan yaklaşık %15’lik bir artış gösterdi.  

Binance indirim kodu

Bu son kazanımları açıklayan analistler birkaç faktöre dikkat çekti. TradeBlock’un kurumsal araştırma direktörü olan John Todaro, son düşüşün ardından bugün risk varlıklarının elde ettiği kazanımlardan bahsetti. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Getirilerin son zamanlarda bir yıldaki en yüksek seviyeye çıktığını ve bunun arkasından teknoloji hisselerinin satıldığını açıklayan Todaro, bunun da Bitcoin fiyatlarının geri çekilmesine karşılık geldiğini ve piyasa belirsizliği dönemlerinde Bitcoin’in hâlâ riskli bir varlığın unsurlarına sahip olarak piyasa ile birlikte yükselip alçaldığını ifade etti. 

Ayrıca kaldıracın oynadığı kilit rolü de vurgulayan direktör, daha geniş piyasa hareketlerinin dışında kripto piyasalarında önemli miktarda kaldıracın bulunduğunu düşündüğünü ve yaşananlardan sonra 43.000 dolara düşen bu kaldıraç oranının büyük bir kısmının temizlenmesinin ardından bu aşağı yönlü baskının bir kısmının hafiflediğini öne sürdü. 

Hafta sonu düşüşüne yönelik basit bir tepki 

Digital Capital Management’ın genel müdürü Tim Enneking, duruma farklı bir bakış açısı getirdi. 

Pazartesi sabahı oldukça standart bir toparlanmanın görüldüğünden ve Asya’da pazartesi sabahı dünkü Kuzey Amerika saati ile eşit derecede standart toparlanmanın meydana geldiğinden bahseden Enneking, bu hareketin, BTC hakkındaki genel olarak olumlu Citibank raporu ve ek olarak küçük, ek MicroStrategy satın alımı ile birlikte hafta sonu 43.000 dolara doğru düşüşe verilen bir tepki olduğunu belirtti.  

Pazarın şimdiden 49.500 dolarlık yüksek seviyeden gerilediğini ve bunun devam etmesini beklediğini açıklayan yatırımcı, 21 Şubat’tan beri aşağıya doğru giden yolun hâlâ çok sağlam olduğunu vurguladı.  

İlgili Haber:  Veri İhlallerini Belgelemeyen Twitter’a Para Cezası Kesildi

Bitcoin’in olumlu manzarası 

EnnekingBitcoin’in yaşayabileceği kısa vadeli kayıplardan söz ederken diğer piyasa gözlemcileri kripto parayı çevreleyen yükseliş gelişmelerini vurguladı. 

Wave Financial Group’un genel müdürü Constantin Kogan, bu faktörlerden birkaçına dikkat çekerek MicroStrategy’nin Bitcoin’e 15 milyon dolar daha yatırım yaparak rezervlerini 90.859 BTC’ye çıkarmasının ve Goldman Sachs’ın Bitcoin borsa ticaret fonlarının potansiyelini keşfetmesinin yanı sıra Bitcoin vadeli işlem ticaretinin yeniden başlatılması üzerine olumlu bir manzaranın söz konusu olduğunu dile getirdi. 

Kurumsal ilgi 

Kogan, halka açık daha fazla şirketin bilançolarına Bitcoin eklediğini hatırlatarak diğer büyük kurumlarla konuşurken düzenlenmiş kuruluşlar aracılığıyla dijital altına yatırım yapmaya hazır olduklarını gördüğünü ve en şüpheci oyuncuların bile şu anda “fiyat dalgalanmasında azalma, likiditede artış ve düzenleyici kesinlik” olmak üzere birkaç ana kriter altında bir dağıtım yapmayı düşündüklerini açıkladı. 

Olumlu bakış 

Chainlink Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov da dünyanın en önde gelen dijital parası için yükseliş eğilimi gösteren bir görünüm sağladı. 

Bazı insanların Bitcoin’i günden güne riskli olarak görmelerine rağmen Nazarov, kripto paranın, birkaç aylık bir zaman ufku boyunca modern para politikası teorisine karşı duran bu tamamen yeni varlık sınıfının benimsenmeye devam etmesiyle istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğini belirtti. 

Bazı günlük hareketlerin daha geniş çapta pazarın riske karşı duyarlılığıyla ilişkili görünebildiğine dikkat çeken CEO, Bitcoin’in son 6 aydaki genel eğrisinin, daha büyük finans piyasasıyla ilgisiz göründüğünü iddia etti. 

Yatırımcıları Bitcoin satın almaya motive edebilecek çeşitli endişelere de dikkat çeken Nazarov, insanların enflasyon, kontrolsüz para basımı ve modern para politikasının doğasında var olan sınırlamalarla ilgili artan endişeleriyle bu alımların yoğun bir şekilde bağlantılı olduğunu ifade etti. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar