3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin 30.000 Doların Altında Konsolide Olurken, Solana Büyük Kayıplar Yaşıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin yine 30.000 dolarlık psikolojik destek seviyesi etrafında işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Hafta başında Çin’in Covid kısıtlamalarını esnetmesiyle birlikte Bitcoin’de ufak çaplı bir ralli yaşanmış ve fiyat 31.000 doların üzerine çıkmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Son 24 saatte ise Bitcoin %5’in üzerinde değer kaybederek tekrar 30.000 doların altına indi ve bu haberin girildiği esnada 29.909 dolardan işlem görüyordu.

Analistler Bitcoin’de yeni bir boğanın başlayabilmesi için fiyatın en az 40.000 doların üzerine çıkması gerektiğini düşünüyor.

Ancak pek çok analist bu konuda çok iyimser değil. Bitcoin Aralık 2021’den beri her ay kapanışını düşüşle tamamlıyor. Eğer aynı durum tekrar edecek olursa, Bitcoin Haziran’ı 25.000 dolar altında kapatabilir.

Makro ekonomik belirsizlikler, Fed’in sıkı para politikaları ve dünya geneli enflasyon Bitcoin ve kripto piyasasında bir rallinin kısa vadede pek mümkün olmayacağını gösteriyor.

Solana çökmelere doyamıyor

Bu haberi kaçıncı defa yaptığımızı hatırlamıyoruz ama evet tahmin ettiğiniz gibi Ethereum’un rakibi olarak konumlandırılan Solana yine çöktü.

Solana, blok üretimini durduran bir hata nedeniyle dün öğleden sonra dört saatten fazla bir süre kapalı kaldı.

Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko ve Twitter’daki diğer geliştiricilerden alınan bilgilere göre, sorun Solana’nın “dayanıklı nonce” adı verilen özelliğindeki bir hatadan kaynaklanıyordu. Yakovenko, sorunun “ağın bir kısmının bloğun geçersiz olduğunu düşünmesine neden olduğunu” ve sonuç olarak “konsensüs sağlanamadığını” tweetledi.

Doğrulayıcılar, “dayanıklı nonce” özelliğini devre dışı bırakılarak Solana ağını yeniden ayağa kaldırdı. Yakovenko, hatanın ilerde yayınlanacak bir güncellemede düzeltileceğini ekledi.

İlgili Haber:  Ethereum, Günü 1.500 Doların Üzerinde Kapatırken Bitcoin Fiyatı 36.800 Dolara Ulaştı

Solana Durum sayfasında ağın 4 saat 10 dakika boyunca kapalı olduğu belirtildi.

Solana en son kesintisini bundan bir ay önce 2 Mayıs’ta yaşamış ve 7 saat boyunca blok üretimi durmuştu.

Solana son bir yıl içinde 6’dan fazla kesinti yaşadı. Daha önce 7 Ocak 2022’de de ayrı bir kesinti gerçekleşmişti.

Analistler ve uzmanlar bu kesintilerin likidasyona ve kullanıcı kaybına neden olduğunu belirtiyor.

Solana bu son yaşanan kesintiyle birlikte son 24 saatte %12, son bir haftada ise %14 değer kaybetti. Bu haberin girildiği esnada Solana 39.52 dolardan işlem görüyordu.

Solana en son ATH’sini geçen sene Kasım ayında yapmış ve 260 dolara kadar çıkmıştı. Solana o günden bugüne %85 değer kaybetmiş durumda.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar