30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ünlü Yatırım Firması: Bitcoin 30.000 Doların Altına Düşebilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Ünlü yatırım firması Invesco, Bitcoin’in 2022’de 30.000 doların altına düşebileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

Bugün yayınladığımız bir başka haberde Invesco’nun tahminine benzer şekilde Huobi’nin de Bitcoin’in ayı piyasasına girdiğini belirtiği raporu incelemiştik.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Invesco stratejisti Paul Jackson, Bitcoin etrafındaki toplu pazarlama ve reklam stratejilerinin kendisine 1929 çöküşünü hatırlattığını söyledi.

Editörün notu:Büyük Çöküş olarak da bilinen 1929 Wall Street Çöküşü, 1929 sonbaharında meydana gelen büyük bir Amerikan borsa çöküşüydü. Eylül ayında başlamış ve New York Menkul Kıymetler Borsası’ndaki hisse fiyatlarının çöktüğü Ekim ayının sonlarında bitmişti. Etkileri ve süresi göz önüne alındığında, Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en yıkıcı borsa çöküşüydü.

Yatırım firması Invesco 2022’ye çok olumlu bakmıyor. Bitcoin’in 30.000 dolara altına düşebileceğini tahmin ediyor.

Invesco yöneticilerinden Paul Jackson geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir notta, “Bitcoin etrafındaki toplu pazarlama ve reklam stratejileri, 1929 çöküşüne götürüne faaliyetleri hatırlatıyor” dedi.

Jackson, “Bitcoin’in bu yıl 30.000 doların altına düşeceğini tahmin etmenin çok fazla abartı olmadığını düşünüyoruz” dedi ve bunun olma olasılığının en az %30 olduğuna inandığını da sözlerine ekledi.

Bitcoin, 2021’in başlarında yaklaşık 33.000 dolardan Kasım ayında 69.000 dolara kadar yükselmişti ve yılı yaklaşık 46.000 dolar civarında kapatmıştı. Bitcoin bu haberin girildiği an 35.583 dolardan işlem görüyordu.

Jackson, Bitcoin’in finansal bir çılgınlık olarak görülebileceğini ve bunun da büyük kayıplara yol açabileceğini belirtiyor.

“Geçtiğimiz sene yaşanan tipik bir finansal çılgınlığın zirvesi görüldükten sonra düşüş zaten bekleniyordu. Şimdi önümüzdeki 12 ayda yaşanan kayıplara tanıklık edeceğiz” dedi.

Jackson’a göre Bitcoin fiyatı 2022 Ekim ayına kadar 34.000 ila 37.000 dolara arasında gidip gelecek. Ancak Jackson, daha dik bir düşüşün de mümkün olduğunu ve Bitcoin’in 30.000 doların altına da düşebileceğini belirtiyor.

İlgili Haber:  Fırtına Öncesi Sessizlik mi? Analistler, 3 Ay içinde Bitcoin'in 20 Bin Dolar Olmasını Mümkün Görüyor

Yine de yatırımcıların bitcoin ve kripto paraların gidişatından endişe duyduğuna dair artan işaretler var.

Yatırım bankası UBS, geçen hafta yayınladığı bir notta bir yıldan fazla sürebilecek bir “kripto kışı” ihtimaline yer verdi.

UBS analistlerine göre, 2022’de Fed’in faiz oranı artışları, bitcoin gibi kripto paraların çekiciliğini birçok yatırımcının gözünde yitirmesine neden olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar