8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin 34.000-37.000 Dolar Arasındaki Büyük Bir Direnç ile Mücadele Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin Çin’den gelen denetimlerin sıkılaştırılması haberlerine rağmen son dip noktasından %24’lük bir yükseliş göstermeyi başladı ancak toparlanma süreci 34.000 dolar ile 37.000 dolar arasında bulunan büyük teknik direnç ile mücadele etmeye çalışıyor.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, 22 Haziran’da son beş ayın en düşük seviyesi olan 28.600 dolara gerilemesinin ardından üç gün içerisinde tekrardan 35.517 dolara yükselmişti.

Binance indirim kodu

Toparlanma süreci, Mayıs ayının ortalarından bu yana yükselişleri tam 6 kez reddeden bir aşağı yönlü trend çizgisine takıldı. Eğimli trend çizgileri, yatırımcılar tarafından fark edildikleri andan itibaren destek ve direnç görevi görmeye başlıyorlar. Trend çizgisi yukarı yönlü hareketlerde zemin çizgisini, aşağı yönlü hareketlerde ise tavan bölgesini oluşturarak mevcut momentumun devamına neden oluyorlar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı bu trend çizgilerine değdikçe ve gittikleri yönden bu yüzden geri döndükçe trend çizgilerinin de gücü artıyor.

13 Haziran’da fiyatlar son zamanların en yüksek değeri olan 41.341 dolara çıkarak bu trend çizgisinden “yalancı” bir ayrılış gerçekleştirmişti. Kısa bir süre sonra da fiyat tekrardan trend çizgisine inmişti.

22 Haziran’da 28.000 Dolar Seviyesi Görüldü

Gerçekleşen bu yükselişten sonra trend çizgisinin yatırımcılar için destek bölgesi haline gelmemesi ayı yatırımcılarını cesaretlendirdi ve bununla birlikte 22 Haziran’da Fed’in enflasyon karşıtı önlemler alacağını açıklaması ve Çin’deki Bitcoin madenciliği yasakları haberiyle birlikte fiyatlar çöküşe geçti.

Fiyat yükselişinin önlenmesi ayrıca 200’lük EMA değerinin hem 4 saatlik hem de günlük göstergesinde de gerçekleşti. Bu nadir görülen bir durum ve bu gerçekleştiğinde fiyat hareketliliklerinin EMA değerine göre davranması ihtimali de artıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin, 4 saatlik grafiğinde 50’lik EMA değerine dokunmasının ardından 33.000 dolar seviyelerinde bulunuyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Ethereum Classic (ETC) ve Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Analizi - 9 Mayıs

Bitcoin (BTC)’nin Önünde 3 Büyük Engel Var

Bitcoin bu seviyenin üstüne çıkarssa analizcilere göre aynı grafikte üç farklı direnç ile karşılaşacaktır: eğimli trend çizgisi (şu anda 34.600 dolar seviyesinde bulunuyor), 144’lük EMA değeri (35.700 dolar) ve 200’lük EMA değeri (37.000). Bu iki değer paralel olarak ilerliyor ve günlük olarak ortalama 300 dolarlık bir düşüş gösteriyor.

Analizciye göre bu engellerin aşılması durumunda 41.000 dolar seviyesi tekrardan görülebilir. Bu seviye Mayıs ayından bu yana iki kez direnç bölgesi görevini görmüştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar