30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin 35.000 Dolar’a Yükselirken Dogecoin, Cardano ve XRP’de %10’luk Fiyat Artışı Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 35.000 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Ayrıca Cardano, Dogecoin ve XRP de son 24 saatte %10’un üzerinde fiyat artışı kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, geçtiğimiz saatlerde 35.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.
  • Cardano, Dogecoin ve XRP de son 24 saatte %10’un üzerinde değer kazandı.

Kripto piyasası, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 30.000 Doların altına düşmesine neden olan çöküş atmosferinden bir nebze de olsa kurtulmuş görünüyor. Son 24 saat özellikle Cardano, Dogecoin ve XRP sahipleri için de olumlu geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Geri mi Dönüyor?

Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 35.000 Dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Bu noktayı test etmesinin ardından lider kripto para biraz geri çekildi. BTC, şu dakikalarda 34.000 DOlar seviyesinde seyrediyor.

Ancak uzmanlar, Bitcoin’in çöküş eğiliminden kurtulması ve yeniden yükselişe geçmesine yönelik şimdilik temkinli görünüyor. Pek çok kripto para piyasa analisti, yeni ve keskin bir yükseliş eğilimine tam olarak onay vermek için 40.000 Doların üzerinde bir kırılma yaşanmasını bekliyor.

Bitcoin’deki bir yükseliş, geleneksel olarak altcoinlerdeki yükselişi de tetikliyor. Bu anlamda son 24 saat verilerine göre bazı altcoinler, Bitcoin’in izinde gidiyor.

ADA, DOGE ve XRP’de %10’un Üzerinde Fiyat Artışı

Özellikle Cardano, Dogecoin ve XRP, son 24 saatte %10’un üzerinde fiyat artışı kaydederek kullanıcılarını bu anlamda memnun etmeyi başardı.

Elon Musk’ın favori kripto parası Dogecoin, geçtiğimiz gün %14.68’lik bir yükseliş yaşadı. Bu fiyat artışının, DOGE geliştiricilerinin ağdaki işlem ücretlerini %90 oranında azaltmayı amaçlayan bir güncelleme üzerinde çalışması ile ilgisi olabileceği belirtiliyor.

Ethereum’un en büyük rakibi olmayı hedefleyen üçüncü nesil blok zinciri Cardano’nun yerel tokeni ADA da son 24 saatte %14.48’lik bir fiyat artışı yaşadı. Bu anlamda ADA kullanıcılarının, ağda gerçekleşecek ve akıllı sözleşme ile DeFi protokollerinin desteklenmesini sağlayacak Alonzo yükseltmesinin heyecanıyla kripto paraya ilgi gösterdikleri dile getiriliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 3.4 Milyar Dolarlık Depreme Hazırlanıyor! Bu Cuma Neler Olacak?

2020 yılının sonunda bu yana başı SEC ile dertte olan Ripple’ın kripto parası XRP de son 24 saatte %12.25’lik bir artış kaydetti.

Bu kapsamda, piyasa değerine göre en büyük 100 kripto para arasındaki tokenlerin %90’ının son 24 saatte olumlu bir seyir izlediği söylenebilir.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: