8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bitcoin 35.000 Dolara Geriledi, Analistler 20.000 Doları İşaret Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 3 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin sekiz gün içinde yedinci kez düştü ve bu son düşüş Bitcoin’i yılın büyük bölümünde işlem yaptığı aralığın dışına itme riski taşıdığına dair endişeleri artırdı.

Binance indirim kodu

Merkez bankaları Covid pandemisi döneminde teşvik adı altında piyasaya pompalanan paraların bugün neden olduğu enflasyonla savaşırken, yatırımcılar da riskli varlıklardan kaçıyor. Bunun neticesinde Bitcoin bu yıl şu ana kadar %20’den fazla düştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analistler risk duyarlılığı düşmeye devam ederse, Bitcoin’in 28.000 dolara ve ardından 20.000 dolara kadar gidebileceğini söylüyor.

Bitcoin bugün gün içinde %1.8 daha değer kaybederek Şubat ayından bu yana en düşük seviyeye dokundu ve geçen Cuma’dan bu yana yaklaşık %6.3 oranında düşüş yaşadı. Bu haber girildiği esnada Bitcoin fiyatı 35.457 dolardı.

Ethereum, Avalanche ve Solana da bu hafta düşüş yaşayan varlıklar arasında.

Coinglass verilerine göre, yaklaşık 475 milyon dolarlık long Bitcoin pozisyonu 24 saatlik bir süre içinde likidasyona uğradı. Bitcoin Perşembe günü yaklaşık %8 düşerek Ocak ayından bu yana en büyük bir günlük düşüşü yaşamıştı.

Analistler Bitcoin’in bir sonraki destek noktasının 32.000 dolar olduğunu ve orayı da kırma ihtimali bulunduğunu belirtiyor.

Bitcoin, son zamanlarda büyük ölçüde teknoloji hisseleriyle birlikte hareket etmeye başladı. Nasdaq 100, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmış ve o zamandan beri dalgalı bir şekilde aşağı doğru gitmişti. Nasdaq 100 arka arkaya beşinci hafta düşüş yaşadı. Benzer şekilde Bitcoin de Kasım ayında ATH yapmış ve sonrasında düşüşe geçmişti.

Bitcoin’in 90 günlük korelasyon katsayısı ve teknoloji göstergesi şu anda 0.67’nin üzerinde ve değer şu ana kadar ulaşılmış en yüksek seviye. Bu rakam 1’e ne kadar yaklaşırsa korelasyon o kadar fazla olur.

İlgili Haber:  Bitcoin Analizi: BTC Ocak Ayının İlk Haftasında %7 ila %36 Oranında Artış Yaşayabilir

Analistler, daha şahin merkez bankası politikalarının yanı sıra küresel ekonomilerin gidişatına ilişkin belirsizlik de dahil olmak üzere bu yıl kripto ve diğer piyasaların karşı karşıya olduğu çok sayıda ters rüzgar olduğunu savunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: