30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı 36.000 Dolara Düşmediği Sürece Balinalar Satın Almaya Devam Edecek!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Oklink’e göre, son satış dalgası sırasında büyük çaplı işlemlerin miktarında ani bir yükseliş oldu ve bu da satış baskısının Bitcoin balinalarından kaynaklandığına dair ilk kanıt olabilir. Oklink ayrıca, sağlanan, 500 BTC üzerindeki işlemleri takip eden bir göstergeyi de paylaştı. Bu yazının yazıldığı anlarda, son yedi gün içerisinde %11 değer kaybeden Bitcoin fiyatı 42.115 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatındaki Yükselen Volalitenin Ardından Balinalar Harekete Geçebilir

Oklink tarafından sağlanan verilere göre, bir günde 500 BTC ve daha fazlasını içeren işlemlerin sayısı 566’ya tırmandı. Bu sayı, 13 Mayıs 2020’den bu yana, bir gün içerisinde gerçekleştirilmiş en büyük balina işlemi sayısı rekoru kırıldığı anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

İşlemlerin sayısındaki bu artış, genellikle işlem hacminin hafta içine oranla daha düşük olduğu hafta sonundan sonra meydana geldi. Gösterge, hafta sonunda alım satım aktivitesinde dip yapmadan önce Eylül tarihinde bir yükseliş daha göstermişti. Bu durum, o tarihte yapılan balina işlemlerinin etkisinin piyasada daha sonra hissedildiğine dair bir kanıt da olabilir.  

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yaşanan %15’lik satış dalgasının ardından balina seviyesindeki işlemlerde iyice bir artış yaşandı. Buna ek olarak, çok sayıda on-chain veri sağlayıcısı, borsaların nakit akışlarında ise herhangi bir artış raporlamadı. Analizcilere göre bu durum, büyük cüzdanların varlıklarını satmasına rağmen kurumsal yatırımcıların varlıklarını ellerinde tutmaya kararlı olduklarını gösteriyor.

Glassnode’a göre, son zamanlarda uzun vadeli yatırımcıların zincir üstünde herhangi bir işlem yaptığına dair bariz işaretler bulunmuyor. Bu da, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının şu anda yatırımlarını elden çıkarmak istediklerine dair herhangi bir hedefleri olmadığı anlamına geliyor.

Analizciye Göre BTC Fiyatı 36.000 Dolara Kadar İnmedikçe Balinalar Kontrolde Olmaya Devam Edecek

Profesyonel alım satım platformu Prosper Training Academy CEO’su Scott Bauer, TD Ameritrade Network’e yaptığı açıklamasında, son düzeltmenin ardından balinaların bu fırsatı daha fazla Bitcoin almak için kullandığını ve bu durumun da piyasada yaşanan volalitenin kısmi nedenlerinden biri olduğunu iddia etti.

İlgili Haber:  Bir Bitcoin Balinası Kripto Dalgalanmalarının Neden Azalacağını Açıkladı

Buna ek olarak Bauer, BTC fiyatının mevcut aralığında uzun zamandır bulunduğunu, bu durumun da balinaların stok yapmasına olanak sağladığını belirtti. Analizciye göre BTC fiyatı 36.000 dolara kadar inmedikçe balinalar halen piyasayı domine edecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar