5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bitcoin 40.000 Dolar Hedefine Doğru İlerlerken DeFi Tokenlerinde de Yükseliş Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Aave, SushiSwap ve Uniswap’taki DeFi tokenleri, Bitcoin’in son yükseliş hareketini takiben 24 saatlik verilere göre çift haneli artış kaydetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Aave, SushiSwap ve Uniswap gibi DeFi tokenleri bugün %10’un üzerinde fiyat artışı yaşadı.
  • Bitcoin’deki fiyatı artışı kripto para piyasasının geri kalanını da harekete geçirmiş gibi görünüyor.

Bitcoin hareket ettiğinde, kripto para piyasasının geri kalanı da büyük ölçüde hareket eder. Lider kripto para BTC, %11’lik bir fiyat artışının ardından 40.000 Dolar seviyesine bir hayli yaklaştı. Bitcoin’deki bu yükselişi diğer pek çok kripto para gibi DeFi tokenleri de takip etti.

Binance indirim kodu

DeFi Endüstrisi Ne Durumda?

DeFi protokolleri için veri toplayan DeFi Pulse’a göre, kripto para sektörünün niş alanı DeFi’de şu anda 64.28 milyar Dolarlık bir varlık işlem görüyor. Artışa rağmen bu değer, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedilen 90 milyar Dolarlık DeFi kripto ticaretinin yaklaşık %30 daha gerisinde bir seviye.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bugün Fiyat Artışı Yaşayan DeFi Tokenleri

Yüksek faizli bir kripto tasarruf hizmeti olan Aave, bugün %16.8’lik bir fiyat artışı kaydetti. Protokol aynı zamanda DeFi Pulse’a göre 11.58 milyar Dolarlık kilitli varlık miktarı ile en değerli DeFi protokolü olarak nitelendiriliyor.

Geçtiğimiz süreçte bir dizi yeni ürünü piyasaya süren merkezi olmayan kripto borsası SushiSwap’in yerel tokeni SUSHI ise son 24 saatte %15.4’lük bir artış kaydetti. SushiSwap’ın geçen hafta “Trident” başlığı ile duyurduğu yeni hizmeti, stablecoin borsası Curve Finance, kripto ETF platformu Balancer ve önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap’tan ilham alarak üretildi.

Öte yandan Uniswap’ın yerel tokeni UNI de son 24 saat içinde %9.3 yükselerek önemli bir artış kaydetti. Kripto para alanının en çok kullanılan merkezi olmayan borsası olan Uniswap, son zamanlarda platformundaki bazı tokenleri – özellikle de hisse senedi tokenleri – delist etme kararı aldı. Yetkililerin bu ürünleri açık bir şekilde “menkul kıymet” olarak tanımladığı ve Uniswap’ın da bu nedenle böyle bir karar aldığı belirtiliyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar