30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin 40.000 Doları Geride Bırakarak Yükselişini Sürdürdü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası rekor kırmaya devam ederken, Bitcoin fiyatları tarihte ilk kez 40 bin dolar seviyesini geride bırakarak yükselmeye devam etti.

Binance indirim kodu

Dünyanın önde gelen dijital parası bitcoin, CoinDesk verilerine göre New York saatiyle saat 13.00 civarında 40.324,01$’a kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Bu noktada, Bitcoin, Mart 2020’de 4.000 doların altına düştükten sonra bir yıldan kısa bir sürede %900’den fazla artmış oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dahası, dijital varlık, 2017 ve 2018 yıllarında yaşanan boğa piyasasında belirlediği eski zirvesi 19.783,21$’ı iki katından fazla artırmayı başardı.

Bitfinex teknik işler müdürü Paolo Ardoino, yaygın makroekonomik belirsizliğin mevcut ortamının “fiat para birimlerinin değerini düşürebileceğini” vurguladı. Ardoino, “Bitcoin mükemmel bir fırtınanın tam ortasında yükselmeye devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Bunun yanı sıra, kurumsal yatırımcılar bitcoin’i benimseme sinyallerini giderek daha fazla veriyor. Ardoino, bireysel yatırımcıların da “tüm kripto paraların piyasa değeri ilk kez 1 trilyon dolara ulaşırken” yenilikçi dijital varlığa akın edebileceğinin altını çizdi.

Anchorage’ın kurucu ortağı ve başkanı Diogo Monica da, mevcut boğa piyasası sırasında, bitcoin’in hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların fonlarını çektiğini vurguladı.

Bilindiği üzere bitcoin 2017 ve 2018 yıllarında yükselirken destek büyük ölçüde bireysel yatırımcıların ilgisi ve medyanın kapsamlı haberlerinden gelmişti. Güncel durum bir önceki artışla çelişiyor.  oldukça etkileyici bir ralliyi tetikleyen değişkenler.

Kripto para, Mart 2020’de dibe vurduğundan bu yana inanılmaz kazançlar elde etti. Yüksek düzeyde yükseliş tahminleri yapan analistlere göre bu yükseliş zorlukla karşılaşmadan daha fazla yükselebilir.

Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov yapılan açıklamalara katkıda bulundu. “Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar bitcoin’in değerinin farkına vardılar. Benzer şekilde kripto paranın DeFi uygulamalarındaki faydası da fark ediliyor. Bu yüzden, bitcoin’in fiyatı 100.00$’ı aşabilir.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar