30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin 40.000’in Kripto Piyasası 1 Trilyonun Üzerinde

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük ve en popüler kripto parası olan Bitcoin, dün tarihinde ilk kez 40.000$’lık seviyeyi geçerek tüm kripto para piyasasının toplam değerini 1 trilyon $’ın üzerine çıkardı.

Binance indirim kodu

Bitcoin, dün öğleden sonra 40.394 dolara yükseldi. Kripto para, gün içinde %11’lik kayda değer bir artış kaydetmiş oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dijital token daha sonra yaklaşık 30 dakika içinde bu kazançların yaklaşık 3.500$’ını kaybederek 37.000$’ın altına düştü. Bitcoin’in oynaklığı çok konuşuluyor. BTC’nin fiyatı Pazartesi gün de %17 dalgalanmıştı.

Bitcoin kayıplarını hızla geri aldı ve birkaç saat içinde 39.700$ seviyesini aşmayı başardı.

Uzmanlar, boğa koşusunun büyük ölçüde Kasım ayında yaklaşık 745 milyon dolar değerinde bitcoin satın alan PayPal ve Ruffer Investment Management gibi yerleşik firmaların dijital paraya artan kurumsal yatırımlarından kaynaklandığına inanıyor.

Kripto paranın yükselişi ve özellikle Bitcoin’in ani yükselen değeri, yatırımcılar arasında bol miktarda söylentilere yol açtı. Bitcoin, 2020 yılının Eylül ayı başlarında yaklaşık 10.000$ seviyesinden işlem görüyordu. Aralık ortasına kadar da 20.000$ eşiğini geçemedi. Bu noktadan sonra, Noel haftasonuna kadar 28.000$’ı geçti ve 2 Ocak’ta ilk kez 30.000 $’ı gördü. Dijital varlığın değeri bir aydan kısa bir sürede ikiye katlandı ve geçen yıl boyunca dört katından fazla artmış oldu. Nexo’nun kurucu ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, Blomberg’e “Bitcoin tüm beklentilere ve şüphelere meydan okumaya devam ediyor” dedi. Social Capital’den Chamath Palihapitiya CNBC’ye verdiği bir röportajda, “Bitcoin muhtemelen önce 100.000$’a, sonra 150.000$’a, daha sonra ise 200.000 $’a çıkacak” dedi. “Ne zaman? Bilmiyorum. Belki beş ya da on yıl. Ama oraya doğru gittiği kesin.”

Kripto piyasası değerlenirken düzeltme beklentisi artıyor

Panxora Group CEO’su Gavin Smith, Reuters’a verdiği demeçte, “Daha fazla büyüme kaçınılmaz olsa da, yatırımcılar bunun düz bir çizgide ilerlemesini beklememeli,” dedi. “Gerçek şu ki, Bitcoin sihirli bir para ağacı olmaktan çok uzak. Her varlık gibi aşağı yönlü fiyat dalgalanmalarından muaf değil. Aslında, yatırımcıların periyodik olarak kârlarını geri çektikleri zamanlarda %25 gibi keskin düşüşler bekleyebiliriz.”

İlgili Haber:  İran, Dış Kaynaklı Bitcoin Alım Satımını Yasakladı

Geçen yılın Mart ayında 4.000 doların altına düştüğünden bu yana Bitcoin’in yüzde artışı %700 seviyelerinde.

Ethereum ve litecoin gibi diğer kripto paralar da 2020’de değerlerini iki kat ve üzerine çıkarmayı başardı. Bitcoin’in ardından piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, yalnızca 1 Ocak’tan bu yana yaklaşık %70 arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar