12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bitcoin 41.000 Doların Üzerine Çıktıkça Coinbase Yükselişe Ayak Uydurabilecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in perşembe günü itibariyle 40.000 doları aştıktan sonra küçük bir geri dönüş yaşayarak akabinde 41.000 doları geçmesi üzerine dikkatler Coinbase’e yöneldi.

Binance indirim kodu

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası, ticaretin en yoğun olduğu dönemlerde ciddi bağlantı sorunları yaşadığı için çoğu kripto yatırımcısı, borsanın bu yükselişle nasıl baş edeceğini merak etmeye başladı. Nitekim, bu kesintilerin yatırımcıların fiyat artışlarından ve düşüşlerinden yararlanmasını engellediği, onları kâr elde etme ve yeniden giriş yapma fırsatlarından mahrum bıraktığı bildirildi.

Binance indirim kodu

Borsalar Bitcoin’in yükselişiyle baş etmekte zorlanıyor

Coinbase, en yüksek kripto alım satım faaliyetlerinin daha iyi olduğu dönemleri daha iyi idare etme çabasının bir parçası olarak gelişmiş ticaret yürütme platformu olan Routefire’ı satın almıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün itibariyle kripto para borsası, değişim platformlarında herhangi bir bağlantı sorunu bildirmeyerek herkesi şaşırttı. Şirket, durum sayfasına göre perşembe günü yaşanan hizmet kesintisinin temel nedenini belirledi ve hemen ardından bunu düzeltme yoluna gitti.

Coinbase, Bitcoin fiyat yükselişleri sırasında sorun yaşayan tek büyük borsa olmadı. Binance de benzer şekilde BTC’nin büyük fiyat artışları yaşadığı dönemlerde rutin olarak çevrimdışı olmasıyla gündeme geliyordu.

Aralık 2020’de yaşanılan sorunlarla ilgili yorumda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao, %5’lik Bitcoin fiyat artışlarına genellikle işlem hacminde 30 kat artışın eşlik ettiğini belirtmiş ve bunun da platformda önemli gecikme sorunlarına neden olabileceğini sözlerine eklemişti.

Kilometre taşı 1 trilyon dolarlık piyasa değeri

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 41.000 dolarlık fiyat işaretinin üzerindeki yükselişinin, BTC’yi Facebook ve Tencent gibi teknoloji şirketlerini aşan bir piyasa değeri ile ilk 10 küresel varlık sınıfına yerleştirdiği açıklandı. Tesla’nın üzerinde, Bitcoin’in Google ve Amazon’un da beğenilerini geride bırakmak için 1 trilyon dolarlık piyasa değeri kilometre taşını aşması gerekeceği kaydedildi.

İlgili Haber:  Uniswap Toplam Kilitli Değerinin %57'sini Kaybetti

Mevcut piyasa fiyatına göre Bitcoin, bugüne kadar %40’tan fazla artış gösterdi ve 2020’de ki aynı dönemden bu yana neredeyse dört kat artış yaşadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar