1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Bitcoin 45.000 Doları Gördü, Bundan Sonraki Gidişat Ne Yönde Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasası 2022’ye iyi bir başlangıç yapmamıştı. Ancak son bir haftadır piyasada olumlu gelişmeler var. Bitcoin fiyatı bugün 5 Ocak’tan bu yana en yüksek değerine ulaştı.

Binance indirim kodu

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük dijital para birimi Bitcoin son 24 saatte en yüksek seviyesi olan 45.293 dolara kadar çıktı. Son 1 ayın en yüksek seviyesine çıktıktan sonra, bitcoin fiyatı hafif bir geri çekilme yaşadı, bu haberin girildiği esnada ise Bitcoin 43.812 dolardan işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in son fiyat hareketini takiben, Forbes’e konuşan birkaç piyasa analistinin görüşlerini aşağıda derledik.

Ethereum destekli borsa Upstream’in kurucu ortağı Mark Elenowitz, durum hakkında şöyle konuştu;

Sanırım bir sonraki direnç noktası 46.000 dolar civarında. Eğer bu kırılırsa, o zaman 50.000 doları kolayca aşabiliriz.

Ancak bu seviye önümüzdeki günlerde kırılmazsa, Bitcoin tekrar destek noktasına düşebilir ve o da 38.000 dolar civarında seyrediyor gibi görünüyor.

BitBoy Crypto’nun kurucusu Ben Armstrong da şöyle yorum yaptı;

Şu anda birçok kripto analisti olası bir Bitcoin boğa tuzağı konusunda uyarılarda bulunuyor. Kriptodaki duyarlılık çok hızlı bir şekilde döndü ve birçok yatırımcı yeni bir boğa koşusu için umutlu. Burada izlenmesi gereken rakam 46-47 bin dolar seviyeleri. Birçok insan, daha fazla aşağı yönlü hareket ve muhtemelen 29 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesinden önce bir rahatlama yaşamak için bu aralığı hedefliyor.”

Daha büyük bir düşüşün yaşanmaması için destek olarak 40.000 dolar seviyesinin korunması gerekiyor.

Fairlead Strategies şirketinin kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton da Bitcoin gidişatıyla ilgili bazı bilgiler verdi.

Bugünkü kırılma yarın da devam ederse, bir Fibonacci geri çekilme seviyesine bağlı olarak bir sonraki direnç 46.7 bin dolara yakın olacak.

İlgili Haber:  Circle CEO'sundan Dudak Uçuklatan Bitcoin Fiyat Tahmini!

Katie Stockton analizine şöyle devam etti;

Orta vadeli bir perspektiften bakıldığında, haftalık aşırı satım artışı ve belirgin bir aşağı yönlü momentum kaybına bakacak olursak, kripto piyasası olarak düşüşten ya da ayıdan nötre doğru ilerliyoruz.

Stockton, “Bununla birlikte, hisse senedi piyasasında olası bir düzeltme de yaşanabilir ve bu düzeltme kripto gibi riskli varlıkları da etkileyebilir” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar