26 Mayıs 2022, Perşembe
21.5 C
İstanbul

Bitcoin 45.000 Dolar Seviyesine Ulaşırken Dogecoin Fiyatı da %14 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bu hafta sonu Washington’dan gelen karışık haberlere rağmen kripto para piyasası yükselmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Lider kripto para Bitcoin, bugün kısa bir süreliğine 45.000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.
  • Sevilen kripto para Dogecoin de %14’lük büyüme yaşayarak olumlu bir gün geçirdi.

Kripto para piyasası hafta sonunu yeşil renkte geçirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC, DOGE ve ETH’de Fiyat Artışı

CoinGecko’nun verilerine göre, dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, bu sabah kısa bir süreliğine 45.000 Dolar seviyesini aştı. BTC, hafta sonundaki en yüksek seviyesi olan 45.241 Doları gördükten sonra; şimdiki fiyatı olan 43.500’lere kadar geriledi.

Dogecoin’in fiyatı ise geçen hafta genelinde %22 ve son 24 saat içinde de %14 oranında artarak şu anki seviyesi olan 0.26 Dolara ulaştı.

Dogecoin benzeri bir kripto para olarak geçen yıl üretilen Shiba Inu (SHIB) da DOGE ile benzer bir performans gösterdi. SHIB, son 24 saatte %16 ve geçen hafta genelinde de %28 oranında yükseldi.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum da hafta genelinde %22’lik bir artış yakaladı ve bir ara 3.110 Dolar seviyesine kadar yükseldi. ETH, şimdilerde ise 2.960 Dolar fiyatına geriledi.

Ethereum’un yükselişi, büyük ölçüde 5 Ağustos’ta yayınlanan EIP-1559 güncellemesi ile tetiklendi. Güncelleme ile birlikte madencilere ödenen işlem ücretleri dolaşımdan çıkarılmaya başlandı ve Ethereum ağını bir iş kanıtı mekanizmasından hisse kanıtı mekanizmasına dönüştürecek olan ETH 2.0’a giden yol açıldı.

ABD Siyaseti ve Kripto Para

Öte yandan ABD siyasetinde kripto para odaklı hareketli günler yaşanıyor. Başkan Joe Biden’ın kapsamlı altyapı planlamalarına kripto para endüstrisinden alınacak verginin de finansman olarak eklenmesi gündemde. ABD yöneticileri, kripto endüstrisinden 28 milyar Dolar seviyesinde bir vergi geliri elde etmeyi düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Colonial Pipeline Paniğini Atlattı ve Fiyatı %13 Oranında Yükseldi

Buna karşın ABD kripto endüstrisinden çeşitli liderler, bu tip bir kararın ve vergi politikasının yürürlüğe girmesi halinde pek çok kripto kuruluşunun ABD’yi terk etmeye başlamasından çekiniyor.

Ancak şu ana kadar kesin bir karar verilmedi ve tüm söylentilere rağmen piyasa büyük bir darbe almadan güçlü kalmayı başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar