8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin 47.000 Doları Test Ederken, Kripto Piyasasının Değeri 2.1 Trilyon Dolara Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 4 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası haftaya oldukça olumlu başladı. Tabiri caizse tüm piyasa birden yeşillendi diyebiliriz.

Binance indirim kodu

Bitcoin son 24 saatte %6, son bir haftada ise %14 arttı. Gün içinde Bitcoin fiyatı 47.245 dolara kadar çıktı. Bu haberin girildiği sırada BTC fiyatı 47.157 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’da da durum farklı değil. Haziran’da gerçekleşmesi beklenen büyük geçiş öncesi Ethereum şimdiden fiyatlanıyor görünüyor. Bazı analistler bu güncellemeden ötürü Ethereum’un fiyat noktasında Bitcoin ve diğer altcoinlerle aynı şekilde hareket etmeyebileceğini, daha yüksek artışlar yaşayabileceğini söylüyor.

Ethereum son 24 saatte %6, son bir haftada ise %15 arttı. Gün içinde Ethereum fiyatı 3348 dolara kadar çıktı. Bu haberin girildiği sırada ETH fiyatı 3341 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Tüm kripto para piyasasının piyasa değeri ise 2.1 trilyon dolara çıktı.

Kripto para piyasasının toplam değeri 2.1 trilyon dolara ulaştı.
Kripto para piyasasının toplam değeri 2.1 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin fiyatının artışıyla birlikte borsalardaki 142 milyon dolarlık Bitcoin short pozisyonu likidasyona uğradı.

142 milyon dolarlık Bitcoin likidasyona uğradı.
142 milyon dolarlık Bitcoin likidasyona uğradı.

Benzer şekilde Ethereum’daki artış da borsalarda short pozisyonlarını 102 milyon dolarlık likidasyona sürükledi.

Diğer altcoinlerde durum nasıl?

Fiyatı artan sadece Bitcoin ve Ethereum olmadı. Tüm kripto para piyasası yeşil renge büründü. Bunlar arasında ilk 10 kripto paranın son 24 saatine baktığımızda DOT %10, SOL %9, LINK ise %8 artış ile başı çekiyor.

blank

Benzer şekilde ilk 50 kripto paranın son 24 saatini incelediğimizde ise FIL %27, VET %20, EOS %18, ICP %15 ve THETA %15 artış ile başı çeken coinler oldu.

Filecoin’deki bu büyük artış muhtemelen tüm piyasanın artmasıyla alakalı ancak Filecoin cephesinde yaşanan yeni bir gelişme daha var. Geçtiğimiz günlerde Filecoin ve IPFS yeni bir ortaklık duyurmuştu. Bu ortaklık duyurusunun da fiyat artışında etkisi olmuş olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin’deki Büyüme Yavaşlarken Ethereum 2.600 Dolar Fiyatını Aştı

Pek çok coin yüksek artışlar yaşamış olsa da, çoğu geçen seneki ATH’lerinin halen oldukça altında. Örneğin ICP ATH yaptığı zamandan bugüne %90’ının üzerinden değer kaybetmiş durumda.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar