28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 47.000 Doları Tekrar Test Etti! BTC Bundan Sonra Nereye Yönelecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 47.000 doları tekrardan test etti ve hafta bitiminde BTC/USD çiftinde karmaşık sinyaller görüldü. Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük kripto parası 47.587 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Hafta Bitiminde 47.000 Dolara Tekrar Geriledi

Bitcoin fiyatı kısa bir süre önce gerçekten de amansız bir ralli yaşadı ve bununla birlikte ayrışmaya meyilli bu davranış nedeniyle piyasanın hangi yöne gideceğine dair net bir ipucu gelişmedi. Bu yazının yazıldığı anlarda, birkaç saat önce BTC fiyatı, gün içerisinde kırmızı bir mum sergileyerek 48.076 dolardan 47.069 dolara geriledi. Bu düşüşün ardından, bu yazının yazıldığı anlarda BTC 47.500 dolar civarında hareket ediyor.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, Binance borsasında alım ve satım seviyeleri incelendiğinde, 49.000 dolar bölgesinde gerçekten de sağlam bir direnç oluştuğunu görüyoruz. Analizcilere göre, benzer şekilde grafikler incelendiğinde destek bölgesi ise 44.000 dolar etrafında konumlanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin fiyatı spot piyasasında yatay hareket sergilemesine rağmen, opsiyon piyasasındaki alım satımcılar, dünyanın en büyük kripto parası için uzun vadede iyimser gözüküyor. Açık pozisyonların işlem fiyatlarında, 50.000 dolar seviyesi için 10.000 adet, 60.000 dolar ve 90.000 dolar seviyesi için 9.000 adet talep bulunuyor.

Bitcoin fiyatının yatay seyir hareket sergilemesiyle beraber, tüm borsalardaki short pozisyonu likidasyonu da tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Bu da piyasanın BTC fiyatının yükselişi ile ilgili halen bir ikilem içerisinde olduğunu gösteriyor. Buna ek olarak, bireysel yatırımcılar BTC ile ilgili geçmişte büyük oranda boğa lehine tutum sergilerken, şu anda bireysel yatırımcıların işlettiği net long pozisyonu miktarı halen 2020 seviyelerinde bulunuyor.

Hafta sonları Bitcoin fiyatı için genellikle zorlu geçmiştir. Bu yüzden uzmanlara göre BTC fiyatının sonraki hafta içerisinde sağlam hamleler yapabilmesi için hafta sonunu fazla değer kaybetmeden atlatması gerekiyor.

İlgili Haber:  Analist: Bitcoin Boğa Koşusu Sona Ermedi Ancak Yıl Sonu Toparlanmasına Temkinli Yaklaşmak Gerekiyor!

Altcoinler de Zorlu Bir Hafta Geçirdi

Boğalar piyasanın kontrolünü ele geçiremedi ve piyasa değerine göre dünyanın en büyük 10 kripto parasının tamamı kırmızı bölgede yer aldı. Yani altcoin piyasasının da Bitcoin’e benzer bir şekilde durgun bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. En büyük 10 kripto paranın tamamı, BTC’nin sergilediği %2.5’lik kayıp hareketini grafiklerinde taklit etti.

Ethereum ise diğer kripto paralara oranla bu kayıplardan daha fazla etkilendi. Bu yazının yazıldığı anlarda 3.363 dolardan işlem görüyor. Buna rağmen Solana gibi bazı altcoinler ise bu hafta boğa lehine bir tablo izledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar