8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Yine Düşüş Yaşadı: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son 24 saatte Bitcoin (BTC) fiyatı 49.000 Doların; Ethereum (ETH) fiyatı ise 4.000 Doların altına geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Geride bıraktığımız 24 saatte kripto para piyasasında büyük kayıplar olmamasına rağmen BTC ve ETH’nin fiyatı yatırımcıları endişelendiriyor.
  • Şu anda BTC 49.000 Doların; ETH ise 4.000 Doların altında işlem görüyor.

Kripto para piyasası son 24 saatte büyük oranda sakin bir görüntü veriyor. Yine de şu dakikalarda BTC ve ETH kritik seviyelerin altında seyrediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum’da Düşüş

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatı son 24 saatte %1’den daha az bir değer kaybı yaşadı. Bitcoin dün 49.600 Dolar seviyelerine kadar tırmanmış ve 50.000 Dolarlık psikolojik bir eşiğe gözünü dikmişti. Ancak bugün yaşanan kayıpla birlikte BTC şu dakikalarda 48.700 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum da BTC ile benzer bir performans sergiledi. Şu dakikalarda 3.960 Dolar seviyesinde işlem gören ETH tekrar 4.000 Dolar eşiğini aşmaya çalışıyor. ETH son 7 gün genelinde ise yaklaşık %3’lük bir değer kaybı yaşadı.

Altcoin Piyasası Büyük Oranda Durgun

Kripto para piyasasının önde gelen altcoinleri de son 24 saatte son derece durgun bir performans sergiliyor.

Bu anlamda son 24 saatte yaklaşık %2 değer kaybeden Solana (SOL) 179 Dolar; %2 değer kazanan Cardano (ADA) 1.38 Dolar; %5 düşüş yaşayan Terra (LUNA) 89 Dolar ve %2 gerileyen Avalanche (AVAX) ise 119 Dolar fiyatından işlem görüyor.

XRP, DOT ve MATIC Performansı

Altcoin piyasası büyük oranda durgun seyrederken Ripple (XRP), Polkadot (DOT) ve Polygon (MATIC) kaydettiği fiyat artışları ile dikkat çekiyor.

Ripple’ın XRP’si son 24 saatte %5’in üzerinde değer kazandı ve şu anda 0.98 Dolar fiyatından işlem görüyor. Geçtiğimiz gün yaşadığı fiyat artışı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan MATIC ise şu dakikalarda 2.58 Dolar fiyatında seyrediyor. MATIC, 2.66 Dolarlık rekor seviyesinden bir miktar gerilemiş olsa da; son bir hafta genelinde %20’nin üzerinde bir kazancı korumaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Ethereum'un Yaklaşan Ağ Yükseltmesi Ether Arzını Azaltacak

Son haftaların bir diğer dikkat çeken altcoini DOT ise son 24 saatte yaklaşık %5 oranında değer kazanarak şu dakikalarda 27.5 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Şu anda en değerli 11. kripto para konumunda yer alan DOT’un bir sıra üstündeki AVAX’ı geride bırakarak ilk 10 arasına girmesi için piyasa değerinde yaklaşık 1.5 milyar Dolarlık bir artış yakalaması gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar