10 Ağustos 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Bitcoin %5; Ethereum %7 Değer Kaybetti: Kripto Para Piyasasında Bu Hafta

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yeni yıla girdiğimiz son 7 gün içinde Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli yatırımcıları üzdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son bir hafta genelinde Bitcoin %5, Ethereum %7 oranında değer kaybederken; kripto para piyasasının büyük bölümü için de olumsuz bir hafta oldu.
  • Önde gelen altcoinlerden bazıları geride bıraktığımız haftada %10’un üzerinde değer kaybederek yatırımcılarını bir hayli endişelendirdi.

Son bir hafta genelinde Bitcoin %5, Ethereum %7 oranında değer kaybederken; kripto para piyasasının geneli için de olumsuz bir hafta oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 47.300 Dolar Seviyesinde Seyrediyor

Geride bıraktığımız haftada lider kripto para Bitcoin (BTC) %5.5 oranında değer kaybetti. Bu süreçte uzun zamandır 50.000 Dolar seviyesinde verdiği mücadeleyi kaybeden BTC, bugün ise 47.300 Dolar civarında işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise geride bıraktığımız haftada BTC’ye nazaran daha kötü bir performans sergiledi. Son 7 günde %7’nin üzerinde değer kaybeden ETH, bugün 3.774 Dolar fiyatına kadar geriledi. Tıpkı Bitcoin ve 50.000 Dolar seviyesi arasındaki ilişkide olduğu gibi; Ethereum yatırımcıları da ETH’nin 2022’ye 4.000 Dolar seviyesinin üzerinde girmesini bekliyordu. Ancak her iki kripto para da bunu başaramadı.

Altcoin Piyasasında Bu Hafta

Önde gelen altcoinlerden bazıları geride bıraktığımız haftada %10’un üzerinde değer kaybederek yatırımcılarını hayli endişelendirdi. Ethereum’un en büyük rakibi olarak görülen Solana (SOL) bu süreçte %11.17 oranında fiyat düşüşü yaşadı ve mevcut 176 Dolar seviyesine geriledi.

Son 7 günde diğer önde gelen altcoinlerden Terra (LUNA) %9.80; Shiba Inu (SHIB) %11.2; Polygon (MATIC) ise %10.2 oranında değer kaybı yaşayarak BTC ve ETH’ye nazaran çok daha sert darbeler aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar