29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin %5; Ethereum %7 Değer Kaybetti: Kripto Para Piyasasında Bu Hafta

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Yeni yıla girdiğimiz son 7 gün içinde Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasasının geneli yatırımcıları üzdü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Son bir hafta genelinde Bitcoin %5, Ethereum %7 oranında değer kaybederken; kripto para piyasasının büyük bölümü için de olumsuz bir hafta oldu.
  • Önde gelen altcoinlerden bazıları geride bıraktığımız haftada %10’un üzerinde değer kaybederek yatırımcılarını bir hayli endişelendirdi.

Son bir hafta genelinde Bitcoin %5, Ethereum %7 oranında değer kaybederken; kripto para piyasasının geneli için de olumsuz bir hafta oldu.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 47.300 Dolar Seviyesinde Seyrediyor

Geride bıraktığımız haftada lider kripto para Bitcoin (BTC) %5.5 oranında değer kaybetti. Bu süreçte uzun zamandır 50.000 Dolar seviyesinde verdiği mücadeleyi kaybeden BTC, bugün ise 47.300 Dolar civarında işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) ise geride bıraktığımız haftada BTC’ye nazaran daha kötü bir performans sergiledi. Son 7 günde %7’nin üzerinde değer kaybeden ETH, bugün 3.774 Dolar fiyatına kadar geriledi. Tıpkı Bitcoin ve 50.000 Dolar seviyesi arasındaki ilişkide olduğu gibi; Ethereum yatırımcıları da ETH’nin 2022’ye 4.000 Dolar seviyesinin üzerinde girmesini bekliyordu. Ancak her iki kripto para da bunu başaramadı.

Altcoin Piyasasında Bu Hafta

Önde gelen altcoinlerden bazıları geride bıraktığımız haftada %10’un üzerinde değer kaybederek yatırımcılarını hayli endişelendirdi. Ethereum’un en büyük rakibi olarak görülen Solana (SOL) bu süreçte %11.17 oranında fiyat düşüşü yaşadı ve mevcut 176 Dolar seviyesine geriledi.

Son 7 günde diğer önde gelen altcoinlerden Terra (LUNA) %9.80; Shiba Inu (SHIB) %11.2; Polygon (MATIC) ise %10.2 oranında değer kaybı yaşayarak BTC ve ETH’ye nazaran çok daha sert darbeler aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend