8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Analist: “Bitcoin Fiyatı Tekrar 50.000 Dolara Düşme Tehlikesiyle Karşı Karşıya!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 61.000 dolar civarından işlem görerek 20 Ekim’de kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 67.000 dolara görece uzak seyrediyor. Analistlere göre, dünyanın en büyük kripto parası 50.000 dolara dönse bile BTC’nin sahip olduğu boğa rallisi kötü etkilenmeyebilir. Bu yazının yazıldığı anlarda 60.944 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için son 24 saatte dikkat çeken bir gelişme yaşanmadı.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Fiyatı 50.000 Dolara Düşse Bile Halen Boğa Lehinedir”

22 Ekim tarihinde paylaştığı son piyasa güncellemesinde kripto para borsası Decentrader, Bitcoin fiyatının 67.000 dolara ulaşıp geri dönmesinin ardından BTC fiyatının daha fazla düşüş yaşaması için bir sebep olmadığını iddia etti.

Binance indirim kodu

BTC fiyatının kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmasının ardından bir günde yaşadığı %10’luk düşüş ile birlikte bir düzeltme ihtimaline dair endişeler de artmıştı. 60.000 doların altına yaşanan iki gerilemeye rağmen analistler önümüzdeki hafta ve aylar için iyimserliklerini koruyor. Analistlerin bu görüşleri Santiment’in yayınladığı raporlar ile de uyuştu. Santiment, yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Bitcoin fiyatı hafta sonuna 61.000 doların altına hafif bir iniş gerçekleştirerek başladı. Bununla birlikte, kripto para topluluğunun sıkça kullandığı iki parametre olan aktif adres sayısı ve sirkülasyon miktarı ise BTC için halen güçlü görünmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buna rağmen analistlere göre hafta sonları genel olarak daha zayıf piyasalar izlendiği için aşağı ya da yukarı yönlü bazı ani hareketler gözlenebilir ve kazançlar 65.000 dolar seviyesinde bir direnç ile karşılaşabilir.

Decentrader ayrıca, daha dip noktaya doğru bir BTC düşüşü için hazır olunmasını ve 50.000 dolar seviyesinin kritik öneme sahip olduğunu söyledi: “Eğer gerçekten de büyük bir trend değişimi ve grafik modelinde bir kırılma gözlenirse 50.000 dolar seviyesi oldukça önemli bir nokta olacak. Şimdilik buna dair anlamlı bir kanıt bulunmuyor. Ancak fiyatlar bu seviyelere geri çekilse bile bizim boğa lehine olan tezimin çürümüş olmayacaktır.”

İlgili Haber:  Vays ve Krogsgard: Bitcoin Zirvesini Gördü

BTC fiyatı Mayıs ayında büyük bir satış dalgası yaşamış ve bunun etkisiyle aynı dönemde 29.000 dolara kadar gerilemişti. Uzun bir süre 30.000 dolar ile 40.000 dolar arasında seyreden BTC, bu aşamadan sonra büyük bir ralli yaşamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar