Bitcoin 50.000 Dolara Yaklaşırken Milyarder Mark Cuban Önemli Bir Uyarıda Bulundu

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bitcoin ve diğer kripto paralar son zamanlarda ABD’deki gelişmelere rağmen yükselişlerini sürdürüyor.

blank

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca neredeyse %20 artış göstererek 45.000 doların üstüne çıktı. Bu artış ile beraber BTC fiyatı Mayıs ayının ortalarından bu yana en yüksek değere ulaşmış oldu. Bununla birlikte Ethereum, Dogecoin ve Uniswap gibi Bitcoin’e göre küçük altcoinlerde de BTC’den bile daha yüksek artışlar yaşandı.

blank

Mark Cuban Yeni Yasanın Gülünç Olduğunu İfade Etti

Kısa bir süre önce gerçekleşen senato olayından önce açıklama yapan milyarder girişimci ve yatırımcı Mark Cuban, Bitcoin ve kripto paraların önünün kesilmeye çalışılmasının sonucunun 1995 yılında e-ticaretin önünün kesilmeye çalışılması gibi olacağını iddia etti. Cuban hafta sonu Washington Post’a yaptığı açıklamalarında şöyle dedi: “Bu büyüme hareketini durdurmak, 1995 yılında insanların kredi kartı dolandırıcılığından korktuğu için e-ticareti durdurmaya çalışmak gibidir. Ya da bunu, insanlara ilk başta karmaşık geldiği için ve ne boyutlara ulaşacağını tahmin bile edemedikleri için web sitesi oluşturmayı denetime tabii tutmaya benzetebiliriz. Bu büyüme hareketini durdurmak, 1995 yılında insanların kredi kartı dolandırıcılığından korktuğu için e-ticareti durdurmaya çalışmak gibidir.

Yeni yasanın yatırım toplama ile ilgili maddesinde, kripto para işlemlerinin IRS’e rapor edilmesi de bulunuyor. Bu yasayla birlikte daha fazla vergi ödenmesi teşvik edilerek 28 milyar dolara kadar ek gelir elde edilecek. Genel olarak tanımlamak gerekirse, yatırımcılar Bitcoin ve kripto para transferleri ile ilgili yetkililere bilgi verecek. Gelişmenin kripto para endüstrisinde kaosa neden olabileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Yasa ile Birlikte ABD’nin Kripto Para Vergisi Gelirleri Artacak

Dün haftalar süren tartışmaların ardından, kripto para yasasındaki değişiklik hakkındaki uzlaşma imkanı engellendi. Senatörler Pat Toomey ve Cynthia Lummis tarafından hazırlanan değişiklik ile birlikte, “borsacı” ile kastedilen gruplar genişletilerek Blockchain’lerin yeni tokenler karşılığında çalışmasını sağlayan ve madenciler olarak bilinen grubun tanımını genişleterek gruba yazılım geliştiricilerini de ekleyecek.

Yasanın kripto paralar ile ilgili olan kısmı ABD’li kripto para topluluğu arasında geçtiğimiz haftalarda infial yaratmıştı. Kripto para lobicileri yasayı değiştirmeye çalışırken kripto para yatırımcıları, endüstri uzmanları ve teknolojistler ise yasayı alaylı bir şekilde karşıladı.

Birleşik Krallık Virgin Adaları merkezli kripto para borsası Bitfinex’in CEO’su Paolo Ardoino ise konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Yeni yasanın ülkedeki kripto para işlemlerine büyük ölçüde zarar verme potansiyeli var.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend