3 Aralık 2022, Cumartesi
9.7 C
İstanbul

Bitcoin 50.000 Dolara Yaklaşırken, Tüccarlar Fiyat Dalgalanmalarına Karşı Dikkatli Olmalı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın milyarder genel müdürü Elon Musk, son haftalarda Bitcoin fiyatına tek başına binlerce dolar ekledi. Diğer çığır açan gelişmelerin ardından kripto para daha da yükseldi.

Binance indirim kodu

Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı şok edici duyurunun ardından bu hafta Bitcoin başına 50.000 dolara yükselen Bitcoin fiyatı, son 12 ayda yaklaşık %350 arttı.

Binance indirim kodu

Veriler, avukatları tarafından Bitcoin fiyatını arttıran tweetlerinin ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) soruşturmasına yol açabileceği konusunda uyarıda bulunulan Musk’ın son haftalarda 1.2 milyar dolarlık Bitcoin fiyatının tasfiye edilmesini tetiklediğini ortaya çıkardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Arcane Research analistleri, Bybt’tan alınan verileri kullanarak Tesla‘nın portföyüne Bitcoin eklediğini duyurmasının hemen ardından bu hafta 602 milyon dolar değerinde Bitcoin short pozisyonlarının tasfiye edildiğini açıkladı. Bu, Musk’ın Twitter biyografisini #bitcoin olarak değiştirmesi ve ardından “Geriye dönüp bakıldığında bu kaçınılmazdı” tweetini atmasıyla Bitcoin fiyatını dakikalar içinde neredeyse %20 arttıran geçen ayın sonlarında 612 milyar dolarlık daha önceki bir kısa daralmayı takiben yaşandı.

Bununla birlikte tüccarların, Musk’ın Bitcoin fiyatını arttırma çabalarının ardından hem kısa hem de uzun pozisyonları almaya devam edeceği ve kısa vadede Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyeceğini belirleyecekleri kaydedildi.

Tüccarların fiyat dalgalanmaları karşısında istikrarlı bir risk yönetimi stratejisi uygulamaları gerekiyor

Arcane analisti Vetle Lunde, ileride daha az Bitcoin kısalmasının görüleceğine inanmadığını belirterek tüccarların spekülasyon yapmaya meyilli olduğunu ve birçoğunun şu anda potansiyel bir zirveye baktığını açıkladı. Genel olarak tüccarların şu anda piyasada önemli riskler almaya çok istekli göründüklerine dikkat çeken Lunde, bunun da aralık ayından bu yana hem uzun hem de kısa taraftaki tasfiyelerde yaşanan şiddetli artıştan anlaşıldığını söyledi.

İlgili Haber:  FinCEN Sızıntısı, Bankaların Güvenlik Önlemlerinin Yeterli Olmadığını Gösteriyor

Tesla’nın Bitcoin satın almasının ve New York merkezli bankacılık devi BNY Mellon’un Bitcoin ve kripto desteğinin ardından Bitcoin fiyatı, perşembe gecesi biraz düşmeden önce Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasında Bitcoin başına 49.000 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin ve kripto para fiyatlarında yaşanan son artış, bu hafta bir Kanada Merkez Bankası yetkilisi tarafından “spekülatif çılgınlık” olarak adlandırıldı ve yetkili, konuşmasında piyasa için “yüksek profilli bir tweetin bir fiyatta yaşattığı ani artış” ifadesini kullandı.

Bitcoin ve kripto para grubu Panxora CEO’su Gavin Smith, yatırımcıların, Bitcoin’in basit bir zengin olma planı olmadığını hatırlaması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Gerçekte kriptonun, özellikle kısa vadeli kazananlar kazançlarını geri çekmeyi düşündüklerinde fiyat dalgalanmalarına karşı duyarlı olduğunu ve olmaya da devam edeceğini belirten Smith, ufukta başka bir yükselen fiyat akışı varken yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ifade ederek istikrarlı bir risk yönetimi stratejisi uygulanması gerektiğini söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar