29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin 51.300 Dolarlık Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC), tüccar Peter Brandt’ın “parabolik bir ilerleme” olduğunu onayladığı şeyin üstesinden geldiği için bugün itibariyle 51.200 doların üzerinde yeni bir tüm zamanlar zirvesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin, keşfedilmemiş 50.000 dolar bölgesine girdi

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, BTC/USD’nin bugün tekrar 50.000 dolarlık direnç seviyesini geçmeyi başardığını ve bu kez keşfedilmemiş bölgeye doğru devam ettiğini ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Salı günü içinde Bitcoin şimdiye kadar ilk kez 50.000 dolara ulaşmış olsa da bu seviyede birkaç dakikadan fazla tutunmayı başaramadı.

Analistler, geri dönüşüyle birlikte en büyük kripto paranın on iki yıllık tarihinde dördüncü kez “parabolik bir ilerleme” sürecinden geçtiğini açıkladı.

Brandt, açıklamalı bir fiyat tablosunun yanı sıra büyük resimde Bitcoin’in, son on yılda üçüncü parabolik ilerlemesini yaşadığının görüldüğünü ve aritmetik ölçekte parabolik bir ilerlemenin son derece nadir olduğunu söyledi.

Kraken’in büyüme lideri Dan Held ise bu açıklamaya yanıt olarak 2012’den önceki ilk aşaması da sayıldığında aslında Bitcoin için dört parabolik ilerlemenin var olduğunu belirtti.

Brandt, ilerleyişin bozulması durumunda düşüşün sonucu olarak %80’lik bir düzeltmenin “en yaygın senaryo” olduğuna dikkat çekti. Bu tür bir hareket, 2018’de Bitcoin 20.000 dolara yakın bir zirveye ulaştıktan sonra gözlemlenmiş ve piyasa bir yıl sonra 3.100 dolara kadar düşmüştü.

Bu zirveler “yeni normal” mi?

Çeşitli göstergeler, Bitcoin boğa koşusunun sonunda değil başlangıcında olduğu için herhangi bir yükseliş trendini kaçırma ihtimalinden uzak olduğunu gösteriyor.

Blockstream CSO’su Samson Mow, bugün yaptığı açıklamada 50.000 dolarlık Bitcoin fiyatının yeni normal olduğunu söyledi.

Yeni fiyat artışlarını tartışan diğer isimlerden bazıları ise makro faktörlerin bir zincirleme kripto benimseme reaksiyonu oluşturmak için birleşebileceğini ve bunun da Bitcoin’i daha da büyük fiyat keşiflerine iteceğini belirtti.

İlgili Haber:  Dünyayı Değiştirecek Dört Blockchain Şirketi

Documenting Bitcoin isimli popüler Twitter hesabı, bir Bitcoin’in 50.000 dolara çıkmasının yüksek bir seviye olduğunu düşünenelere hükümetin havadan 1.900.000.000.000 doları basmak üzere olduğunu hatırlamaları tavsiyesinde bulundu.

Bu arada veriler, Bitcoin’in son birkaç gündeki hamleleri ile altcoin büyümesinden ivme aldığını ve Polkadot (DOT) hariç ilk on kripto paranın yatay fiyat hareketi gördüğünü gösterdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar