29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin 51.400 Dolara Ulaşırken Coinbase Premium Geri Dönüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük kripto varlığı Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini artırmaya devam ediyor. Ve önemli bir metrik, Bitcoin boğaları için olumlu haberler veriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı 51.400 Dolarlık yeni tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine ulaştı.
  • Coinbase Premium verileri de Bitcoin’in yükselme trendini destekliyor.
  • Kurumsal yatırımcılar, olası bir çöküşü engellemek adına uzun vadeli kripto yatırımlarını tercih ediyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, Salı gecesi 50.000 Dolar sınırını aştıktan sonra bu sabah tüm zamanların en yüksek seviyesini artırmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Bir Gecede Ani Artış Yaşadı

Varlık, dün gece 49.000 Dolar fiyat seviyesinden ani bir artışla 51.421 Dolarlık rekor bir fiyat gördü. Cryptoquant CEO’su Ki Young Ju’ya göre Bitcoin boğaları için anahtar bir gösterge ise olumlu gelişme kaydediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Dün Coinbase’de negatif bir prim vardı. Yani fiyatlar, piyasanın geri kalanından daha düşük seviyede idi. Ju, kripto paranın daha da yükselmesi için bunun değişmesi gerektiğini belirtti.

Ju, bugün ise Coinbase’in kurumsal tüccarları tarafından Bitcoin için güçlü bir istek olduğunu gösteren primin geri döndüğüne dikkat çekti. “$ BTC Coinbase Premium 50 Bin Dolar seviyesini kırdıktan sonra iyi görünüyor. Şimdi daha yükseğe çıkabiliriz.” diye tweet attı.

Gerçekten de Bitcoin güçlü bir yükseliş trendinde ve 34 dönemlik hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Dahası, Bitcoin fiyatı tarihte emsali görülmemiş ve keşfedilmemiş bir bölgede ilerliyor. Haliyle şu an itibariyle, “direnç” seviyesi veya satıcıların varlıklarını sattığı bilinen bir fiyat seviyesi yok.

MicroStrategy’nin Bitcoin Satın Alacağını Açıklaması Kripto Parayı Hareketlendirdi

Bitcoin’deki fiyat artışı, iş analizi firması MicroStrategy’nin yakın bir tarihte 600 milyon Dolarlık Bitcoin satın alabileceğini açıklamasından sonra gerçekleşti. Böyle bir satın alma gerçekleştiği takdirde, MicroStrategy’nin 71.079 BTC’lik büyük hazinesi daha da genişlemiş olacak.

İlgili Haber:  Ukrayna, Doğu Avrupa'daki Kripto Dünyasına Liderlik Etmeye Hazır

Bu arada, kripto çevreleri arasında da coşku bir hayli yüksek. Bazı endüstri katılımcıları, Bitcoin alanına dahil olan kurumların, değişken varlık için daha sağlam uzun vadeli temeller anlamına geldiğini söylüyor.

Bitcoin borsası CEX.io’nun yönetici direktörü Konstantin Anissimov yaptığı bir açıklamada, “Kurumlar, Bitcoin’in 2018’deki gibi bir çöküşüne engel olmak adına uzun vadeli anlaşmaları hedefliyor.” dedi.

Konunun özü; Bitcoin, keşfedilmemiş bölgede ilerlemeye devam ediyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar