7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Bitcoin, 55.000 Dolara Yükseldi: Mayıs Ayından Bu Yana Bir İlk!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Mayıs ayından bu yana ilk kez 55.000 Dolar fiyatına ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, Mayıs ayından bu yana ilk kez 55.000 Dolar fiyatına ulaştı.
  • BTC, en son 12 Mayıs’ta 55.000 Dolar seviyelerini görmüştü.
  • Peki Bitcoin fiyatı neden yükseliyor?

Bitcoin’deki “Uptober” fiyat patlaması devam ediyor. Lider kripto para, Mayıs ortasından bu yana ilk kez 55.000 Dolar fiyatına ulaştı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para, CoinGecko verilerine göre gün içinde 55.530 Dolar seviyesini gördü. BTC, şu dakikalarda ise 54.000 Dolar seviyelerine geriledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin İçin Mayıs Ayından Bu Yana Bir İlk

Bitcoin fiyatı, daha saatler önce 50.000 Dolar seviyesini geçmeyi başarmıştı. Kripto paranın yükselişi, ilerleyen saatlerde de devam etti ve bu ivme, BTC’yi 55.000 Doların yukarısına kadar taşıdı. Bitcoin, en son 12 Mayıs’ta 55.000 Dolar seviyelerini görmüştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Mayıs ortasından itibaren Çin’den gelmeye başlayan “yasaklama” haberleri ile de birlikte Bitcoin, Haziran ayında 30.000 Doların altına kadar gerilemişti. Ancak kripto para, bu seviyelerden güçlü bir dönüş yaptı.

Bitcoin Fiyatı Neden Yükseliyor?

Bitcoin fiyatı, Federal Rezerv (FED) Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklaması sayesinde canlanmaya başladı. Powell, ABD’nin kripto paraları yasaklama konusunda Çin benzeri bir politika takip etme niyeti “olmadığını” belirtti.

Bundan önce de Bitcoin fiyatı, yaz durgunluğundan kurtulma belirtileri göstermişti.

Çin hükümeti tarafından Eylül ayında kripto para ile ilgili ticari faaliyetlerin “yasadışı” olduğunu belirten bir duyuru, Bitcoin fiyatı üzerinde yalnızca “kısa vadeli bir etki” yarattı. Çinli madencilerin operasyonlarını denizaşırı ülkelere taşımasıyla ve ABD başta olmak üzere pek çok farklı ülkede yeni madencilik operasyonlarının ortaya çıkmasıyla, Bitcoin madencilik geliri Ekim başında günlük 40 milyon Dolara kadar yükseldi.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin ve Ethereum Değer Kaybederken Avalanche Rekor Seviyeye Ulaştı!

Kripto parada gizliliği savunan Edward Snowden’ın da belirttiği gibi, Çin’in en son Bitcoin yasağı, “Bitcoin’i daha da güçlendirdi.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar