12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Bitcoin ile Birlikte Coinbase ve MicroStrategy’nin Hisseleri de Çöküyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin Kasım 2021’de ulaştığı en yüksek seviyeden bu yana %50 değer kaybetmiş durumda.

Binance indirim kodu

Bitcoin Pazartesi günü altı ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu düşüş gelirleri kripto para piyasasına bağlı şirketlerin hisselerini de aşağı çekti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı, gün içinde yüzde 9 düşerek Temmuz ortasından bu yana en düşük noktası olan 33.184 dolara kadar geriledi. Bitcoin piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası olmaya devam etmesine rağmen, geçen yıl ATH yaptığı 69.000 dolardan beri değerinin yarısından fazlasını kaybetmiş durumda.

2022’ye girişle birlikte başlayan yoğun satış baskısı kripto para piyasasını aşağılara çekti.

Kripto piyasalarındaki keskin düşüşler ABD borsasına da sıçradı. Goldman Sachs’ın derlediği kripto paralarla ilgili hisselerden oluşan bir sepet 2022’de değerinin yaklaşık üçte birini kaybetti. ABD borsalarında işlem gören Coinbase Pazartesi günü yüzde 13 düşerken, Bitcoin’e yoğun yatırım yapan bir yazılım şirketi olan MicroStrategy hisseleri de benzer şekilde düşüş yaşadı.

Rabobank stratejistleri Pazartesi günü yayınladıkları bir notta, “Bu durum şimdilik bir çöküş gibi görünüyor” dediler.

Satışlar, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının para politikalarını sıkılaştırmaya hazırlanırken, yatırımcıların spekülatif varlıkları terk edişiyle aynı zamana denk geldi. Fed’in faiz oranlarını arttıracağına yönelik beklentiler, yatırımcıların ABD devlet tahvilleri gibi en kaliteli menkul kıymetleri elinde bulundurarak elde edebilecekleri getirileri artırdığından, daha riskli yatırımları terk etmeye yöneltti.

Goldman Sachs'ın kripto basketi büyük düşüş yaşadı.
Goldman Sachs’ın kripto basketi büyük düşüş yaşadı.

Kripto paraların cazibesi, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyici kurumların dijital varlıkların nasıl alınıp satıldığına ve reklamlarının yapıldığına ilişkin kuralları sıkılaştırmaya yönelik hamleleriyle daha da zarar gördü.

Rusya merkez bankası geçen hafta, diğer “finansal piramitler” gibi, dijital paraların değerinin “büyük ölçüde piyasaya yeni girenlerden gelen taleple desteklendiğini” söyleyerek ülkedeki tüm kripto para birimi operasyonlarını yasaklamayı önermişti.

İlgili Haber:  Hakkında Tutuklama Emri Çıkarılan BitMEX CEO'su Arthur Hayes, ABD Yetkilileri İle Müzakere Gerçekleştiriyor

İspanya, Singapur ve İtalya’da hükümetlerin tüketici korumalarını artırmaya yönelik hamlelerin ardından, İngiltere Mali Davranış Otoritesi de geçen Çarşamba günü yaptığı açıklama ile yanıltıcı kripto reklamlarını kısıtlamayı planladığını söylemişti.

Ünlü Bitcoin hayranı Michael Saylor’ın firması MicroStrategy’nin hisseleri Cuma günü %17’den fazla değer kaybetti.

Ünlü yatırım firması Invesco 2022’nin “kripto kışı” olacağını söylemişti.

Bakalım bütün bu olumsuzluklar karşısında piyasalar hangi yönde hareket edecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar