27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin 60 Bin Dolar Seviyesiyle Mücadele Ediyor, Ethereum 2000 Doları Geçti ve BNB Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası bugün yükseliş eğilimi gösteriyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Binance Coin gece saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 356 Dolara ulaştı.
  • Bitcoin, 60 bin Dolar seviyesini güçlü bir biçimde kırmak için uğraşıyor.
  • Ethereum ise 2100 Dolara kadar yükseldi.

Bitcoin şu dakikalarda 59.800 Dolardan işlem görürken, Ethereum ise 2.115 Dolar seviyesinde hareket ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto paralara talep artışı devam ediyor. Ethereum blok zincirindeki faaliyetin bir göstergesi olan ortalama işlem ücreti, Pazartesi günü 13 Dolar iken bugün 22 Dolara kadar yükseldi.

Kurumsal ve Perakende İlgi Son Derece Yüksek

Nispeten sessiz geçen birkaç haftanın ardından, Bitcoin’e olan kurumsal ilgi yeniden toparlanıyor. Dün, bankacılık devi JP Morgan, Bitcoin’in dalgalanma seviyesinin azaldığını ve bu durumun, onu bir değer deposu ve kurumlar için bir yatırım olarak daha çekici hale getirdiğini söyledi.

Ayrıca Morgan Stanley Perşembe sabahı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu belgelerle birlikte kripto para piyasasına giriş yaptığını açıklamış oldu. Morgan Stanley, belirli yatırım fonlarının nakit olarak ödenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine ve halka açık bir kapalı uçlu fon olan Grayscale Bitcoin Trust’a yatırım yapmasını sağlayarak müşterilerin Bitcoin piyasasında faaliyet göstermesini sağlayacak.

JP Morgan gibi, Morgan Stanley’in de Bitcoin’e olan ilgisi ani ve yeni alınmış bir karar değil. Firma, bu yılın başında, geçen yıl Bitcoin’de 4.5 milyar Dolarlık varlık tuttuğunu bildiren bulut bilişim şirketi MicroStrategy’de %10 hisse satın aldı.

Dogecoin Düşüyor

Ancak her şey toz pembe değil. Dogecoin fiyatı bugün %8 oranında düşerek 0.059 Dolara geriledi. Fiyat, Elon Musk’un “SpaceX’in aya gerçek bir Dogecoin götüreceğini” tweetlediği 1 Nisan Şakası gününde kısa süre yükselmişti.

İlgili Haber:  Çin, Dijital Yuan Piyangosuna 3 Milyon Dolar Bağışladı

Musk’ın tweetinden sonra Dogecoin fiyatı 0.053 Dolardan 0.07 Dolara sıçramış; ancak hemen sonrasında yeniden düşmeye başlamıştı.

Son olarak Paris Hilton kripto para dünyasına büyük bir duyuru ile yeniden katıldı. Geçen yılın yazında, otel varisi ve sosyetik sanat eserini değiştirilemez bir token olarak 17.000 Dolara satan ünlü isim, şimdi piyasaya dönüş yaptı.

Hilton, CNBC’ye verdiği demeçte NFT piyasasında aktif olarak yer alacağını belirtirken; ayrıca kripto portföyünde Bitcoin’e sahip olduğunu ve birkaç kadın girişimciyi desteklediğini ifade etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar