9 Ağustos 2022, Salı
30.6 C
İstanbul

Bitcoin %8 Değer Kazandı: Kripto Para Yükselişi Devam Edecek mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası haftasonu yaşadığı kayıpların ardından bugün yeniden yükselişe geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı geçen hafta keskin bir düşüş gösterdi.
  • Birçok kişi, düşüşün arkasındaki temel sebep olarak ABD’deki sermaye kazancı vergilerinde yaşanan artışa işaret ediyor.
  • Bugün ise Bitcoin önemli ölçüde artış yakaladı ve 54.000 Dolar seviyelerine kadar tırmandı.

Bitcoin, 7 Mart’tan bu yana ilk kez geçtiğimiz hafta 50.000 Doların altına gerilemişti. Bugün ise lider kripto para 53.600 Dolara kadar yükseldi.

Binance indirim kodu

Biden’ın Vergi Planı Etkisi

CoinGecko’ya göre Bitcoin’in şu anki fiyatı 53.682 Dolar. Bu, amiral gemisi kripto paranın son 24 saat içinde neredeyse %8 oranında arttığı anlamına geliyor. Bugün günlük zirvede Bitcoin 53.977 Doları gördü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto para kullanıcılarını da etkileyecek olan ABD’deki sermaye kazancı vergisine artış yapılması, Bitcoin’in 50.000 Doların altına gerilemesine neden oldu. ABD Başkanı Joe Biden’in önerisine göre, yıllık geliri 1 milyon Dolardan fazla olanlar için sermaye kazancı vergisi uygulanacak.

Kraken kripto borsasında Avrupa Genel Müdürü olan Curtis Ting’e göre bu haber, Bitcoin’in fiyatında önemli bir düşüşe yol açtı. Ting, “Bu, piyasanın gerçek dünyadaki olaylara ilk kez aniden tepki vermesi değil ve kesinlikle son da olmayacak.” dedi.

Benzer Düzeltmeler 2017 Boğa Koşusu Sırasında da Yaşanmıştı

2017’deki boğa koşusu sırasında Bitcoin, o zamanlar en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolardan %30’un üzerinde olumsuz etki yaratan beş fiyat düzeltmesi yaşamıştı.

Bitcoin’in son fiyat düşüşü, tipik bir düzeltme ya da direkt olarak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki söylentiler neticesinde oluşan bir kayıp olabilir. Yine de kripto para şu anda tamamen bir iyileşme yoluna girmiş gibi görünüyor.

Biden’in vergi teklifiyle ilgili raporlar ilk kez 22 Nisan’da duyulmaya başlamıştı ve Bitcoin’in fiyatı o zaman 55.000 Dolar civarındaydı. Bu nedenle lider kripto paranın hâlâ telafi etmesi gereken bir kayıp var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar