28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Analiste Göre Bitcoin Fiyatı İlk Olarak 85.000 Dolara, Oradan da 100.000 Dolara Fırlayabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, 48.000 doların üstünde tutunmayı ve 50.000 doları aşmayı başaramadı ve yakın vadeli olarak BTC için ortalıkta dolaşan 100.000 dolar hedefine katkı sağlayabilecek olumlu bir tablo sergileyemedi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 100.000 Dolara Ulaşabilir mi?

Bitcoin fiyatı son zamanlarda herhangi bir yüksek şiddetli hamle yapmasa da, kripto para için olumlu haberler manşetleri süslemeye devam ediyor. Görünüşe göre bu iyimserliğin de bir sebebi var.

Binance indirim kodu

Bu yılın sonuna kadar BTC fiyatının 100.000 doları aşması piyasa tarafından son derece beklenen bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Yılın son çeyreğine yaklaştıkça, Bitcoin fiyatının bu devasa psikolojik engeli de aşması bekleniyor. Buna rağmen BTC, Mayıs ayındaki büyük çöküşten sonra gerçekten de dişe dokunur toparlanma sinyalleri verse de, 7 Eylül’deki mini çöküş sonrasında alınan yaralar henüz tam anlamıyla sarılamadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bununla birlikte, BTC fiyatının kısa bir süreliğine 48.000 doların üstüne çıkmasıyla, piyasa ilgisi bir kez daha Bitcoin’e ve bu kripto paranın yapabileceği hamlelere yöneldi. Ancak uzmanlara göre BTC fiyatının 100.000 dolara ulaşmadan önceki son durağı 85.000 dolar olabilir. Bu hamle uzmanlara göre 100.000 dolara olan çıkışı garantileyebilir.

Decentrader’ın yayınladığı rapora göre, Bitcoin için kısa vadeli boğa lehine sinyalleri görebiliriz ve ilk olarak 85.000 dolara doğru olan ralli, daha sonra ise psikolojik bir baraj olan 100.000 doların aşılacağı ralliyi yaşayabiliriz. Bu, 2021 yılının son çeyreğinin kripto para piyasası için son derece iyimser geçebileceğini gösteriyor.

Raporda konu ile ilgili şu ifadeler yer aldı: “Üç hafta kadar önce BTC fiyatı 50.000 doları aştığında, kısa vadeli göstergelerin BTC için bir düzeltme yaşanması gerektiğine işaret ettiğini vurgulamıştık. Bunun nedeni, aylık fiyat değişim miktarının, aylık aktif adres artışına oranla daha yüksek bir seviyeye gelmesiydi. Yani fiyattaki yükseliş, Bitcoin’in gerçek kullanıcı büyümesine oranla çok hızlı bir şekilde gerçekleşmişti. Aynı grafiğe şu anda baktığımızda ise, fiyattaki değişimin, aktif adres değişimine oranla yeteri kadar geride kaldığını görüyoruz.

İlgili Haber:  Deneyimli Analist: "Bu Olay Gerçekleşirse Bitcoin Fiyatı Sene Sonunda 100.000 Dolar Olabilir!"

Sonuç olarak rapora göre Bitcoin fiyatı, yılın dördüncü çeyreğinin sonunda 85.000 dolara ulaşabilir. Buna rağmen fonlama oranlarının negatif işaretler sergilemesinin ardından BTC’nin opsiyonlar piyasası bu tür bir büyük gelişme lehine sinyaller vermedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar