10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Twitter’ın Bitcoin Adımından Sonra, Ark Invest, Twitter’a 55 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Önemli Gelişmeler

Cathie Wood’un sahibi olduğu Ark Invest, Twitter’ın Perşembe günü kullanıcıların Bitcoin vasıtasıyla birbirlerine bahşiş verebileceği özelliği açıklamasından sonra, sosyal medya devinin 830.000 adet hissesini 55 milyon dolar ödeyerek satın aldı.

blank

Yatırım şirketinin en büyük fonu olan ARK Innovation ETF, Twitter hisselerinin 661.141 adetlik payını alırken ARK Next Generation Internet ETF ise 168.766 adet hisseyi bünyesine kattı.

blank

Cathie Wood, SEC’in Regülasyon Hamlesinin Geçici Olduğuna İnanıyor

Cathie Wood’un bu Twitter hamlesi, Wood’un, Bitcoin ve dijital varlıkların üzerindeki denetimsel baskının aslına bakılırsa yönetilebilir olduğuna inandığını gösteriyor. Dünya çapında, yetkili kurumlar, giderek daha fazla popüler hale gelen kripto paralar ve kripto para borsalarına olan denetimlerini arttırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, kripto paraların uzun vadede sürdürülebilir bir ödeme yöntemi olamayabileceğini söylemişti. SEC başkanı, kripto para endüstrisi için daha fazla yatırımcı koruması oluşturulmasını talep etti ve Wall Street’in en büyük baş belası kurumun, volatil kripto para piyasasında bir dizi kural getirerek sektördeki yeniliklerin önünü kesmesini hedefledi.

Buna rağmen, dijital dönüşüm teknolojilerine odaklı stratejisi ile birlikte, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının beş yıl içerisinde 500.000 dolara kadar çıkabileceğini düşündüğünü söyledi. Dünyanın en büyük kripto para birimi BTC, CoinDesk verilerine göre bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %3.5’lik kaybıyla 42.563 dolardan işlem görüyor.

Twitter’a Çok Sayıda Yenilik Geliyor

Bununla birlikte, Twitter’ın tanıttığı tek yeni özellik Bitcoin ile gerçekleştirilecek bahşiş uygulaması değildi. Buna ek olarak sosyal medya devi, kullanıcıların kripto para cüzdanlarını Twitter’a bağlayarak BTC bahşişlerinin kullanımını kolaylaştırmak ve Twitter profilleri üzerinde bir non-fungible token (NFT) entegrasyonu gerçekleştirerek kullanıcıların kendilerine ait NFT’leri sergileyebilmesini hedefliyor. NFT’ler için henüz belirlenmiş bir yol haritası olmamasına rağmen, Twitter yaptığı açıklamasında bu özelliğin halen keşif aşamasında olduğunu bildirdi.

İlgili Haber:  Kurumsal Satın Alımlar Bitcoin Fiyatını 500.000 Doların Üzerine Çıkarabilir

Twitter’ın duyurduğu diğer bir özellik ise Super Follows oldu. Bu özellik sayesinde içerik üreticileri, Premium içerikler için kullanıcılardan aylık bazlı bir abonelik servisine ücret ödemelerini talep edebilecek.

Twitter hisseleri, yılın başından bu yana gösterdiği %23’lük yükseliş ile beraber 66.72 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend