2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Twitter’ın Bitcoin Adımından Sonra, Ark Invest, Twitter’a 55 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Cathie Wood’un sahibi olduğu Ark Invest, Twitter’ın Perşembe günü kullanıcıların Bitcoin vasıtasıyla birbirlerine bahşiş verebileceği özelliği açıklamasından sonra, sosyal medya devinin 830.000 adet hissesini 55 milyon dolar ödeyerek satın aldı.

Binance indirim kodu

Yatırım şirketinin en büyük fonu olan ARK Innovation ETF, Twitter hisselerinin 661.141 adetlik payını alırken ARK Next Generation Internet ETF ise 168.766 adet hisseyi bünyesine kattı.

Binance indirim kodu

Cathie Wood, SEC’in Regülasyon Hamlesinin Geçici Olduğuna İnanıyor

Cathie Wood’un bu Twitter hamlesi, Wood’un, Bitcoin ve dijital varlıkların üzerindeki denetimsel baskının aslına bakılırsa yönetilebilir olduğuna inandığını gösteriyor. Dünya çapında, yetkili kurumlar, giderek daha fazla popüler hale gelen kripto paralar ve kripto para borsalarına olan denetimlerini arttırıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, kripto paraların uzun vadede sürdürülebilir bir ödeme yöntemi olamayabileceğini söylemişti. SEC başkanı, kripto para endüstrisi için daha fazla yatırımcı koruması oluşturulmasını talep etti ve Wall Street’in en büyük baş belası kurumun, volatil kripto para piyasasında bir dizi kural getirerek sektördeki yeniliklerin önünü kesmesini hedefledi.

Buna rağmen, dijital dönüşüm teknolojilerine odaklı stratejisi ile birlikte, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında Bitcoin fiyatının beş yıl içerisinde 500.000 dolara kadar çıkabileceğini düşündüğünü söyledi. Dünyanın en büyük kripto para birimi BTC, CoinDesk verilerine göre bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %3.5’lik kaybıyla 42.563 dolardan işlem görüyor.

Twitter’a Çok Sayıda Yenilik Geliyor

Bununla birlikte, Twitter’ın tanıttığı tek yeni özellik Bitcoin ile gerçekleştirilecek bahşiş uygulaması değildi. Buna ek olarak sosyal medya devi, kullanıcıların kripto para cüzdanlarını Twitter’a bağlayarak BTC bahşişlerinin kullanımını kolaylaştırmak ve Twitter profilleri üzerinde bir non-fungible token (NFT) entegrasyonu gerçekleştirerek kullanıcıların kendilerine ait NFT’leri sergileyebilmesini hedefliyor. NFT’ler için henüz belirlenmiş bir yol haritası olmamasına rağmen, Twitter yaptığı açıklamasında bu özelliğin halen keşif aşamasında olduğunu bildirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin SV Ağındaki Adres ve İşlem Sayısı %761 Arttı, Peki Bu Artış Organik mi?

Twitter’ın duyurduğu diğer bir özellik ise Super Follows oldu. Bu özellik sayesinde içerik üreticileri, Premium içerikler için kullanıcılardan aylık bazlı bir abonelik servisine ücret ödemelerini talep edebilecek.

Twitter hisseleri, yılın başından bu yana gösterdiği %23’lük yükseliş ile beraber 66.72 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar