10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.9 C
İstanbul

Bitcoin Altın Karşısında Kaybediyor, Analistler 30.000 Dolar Seviyesini Bekliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin son iki haftanın en düşük seviyelerinde işlem görüyor. Rusya’nın olası bir Ukrayna işgali korkusu Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesine doğru kayabileceği ihtimalini doğuruyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin, Salı günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in doğu Ukrayna’da bağımsızlığını ilan eden iki ayrılıkçı cumhuriyeti tanıdığını ve oraya asker sevk edeceğini söylemesinin ardından 36.372 dolara düştükten sonra yatay seyretmeye başladı. Diğer kripto para birimleri de siyasi belirsizliğin ortasında dalgalandı, Ether %3 kadar düştü, XRP ise %6.7 oranında değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Bitcoin hafta sonu 40.000 dolar seviyesinin altına düşmüştü. Bitcoin, Ukrayna krizi derinleştikçe zayıflamaya devam ediyor ve kripto paraların jeopolitik kargaşa zamanlarında güvenli bir liman olduğu argümanını baltalıyor. Öte yandan altın, Haziran ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

22V Research firması yayınladığı bir notta, yaşanan bu son jeopolitik kargaşada, her sorunun yanıtı olduğu iddia edilen Bitcoin’in sessizce zayıfladığını ve baş düşmanı altının performansının belirgin şekilde altında kaldığını ifade etti.

blank

Analiz firması, yatırımcıların altını tercih etmeye başlaması ve külçe altının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkma olasılığı nedeniyle Bitcoin’in Temmuz ayından beri görmediği bir seviye olan 30.000 doların altına düşebileceğini tahmin ediyor.

Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev analizinde, “Bitcoin’in artan Ukrayna gerilimi ile 40.000 dolarda tutunamaması, 30.000 doların tekrar devreye gireceği anlamına geliyor. Jeopolitik sorun enflasyonun da önüne geçerek hem geleneksel hem de kripto piyasasında düşüşe neden oluyor” dedi.

Trenchev, geçen yaz görülen 29.000 dolar civarındaki en düşük seviyeleri bir daha görmeyeceğimizi düşünüyor, ancak bu seviyedeki çok sayıda satın alma talebinden ötürü 30.000 dolara kadar düşmesini bekliyor.

Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, teknik analizin Bitcoin için iyi sonuçlar vermediğini söyledi. Halihazırda 37.400 dolar civarındaki uzun vadeli destek seviyesinin altında işlem gören BTC’nin, bir sonraki kilit teknik testle 27.200$ seviyesinde karşı karşıya kalacağını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar