18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Milyarder Yatırımcı: “Bitcoin, Altın’a Karşı Verdiği Mücadeleyi Kazandı!”

Önemli Gelişmeler

Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones bugün CNBC’ye verdiği demeçte, “Bitcoin, altına karşı verdiği enflasyon mücadelesini kazandı.” dedi.

blank

Haberin Özeti

  • Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones bugün CNBC’ye verdiği demeçte, “Bitcoin, altına karşı verdiği enflasyon mücadelesini kazandı.” dedi.
  • Paul Tudor Jones, konu ile ilgili “Bitcoin ve genel olarak kripto para, enflasyon riskinden korunmak için harika bir yöntem.” ifadelerini kullandı.

Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, CNBC ile yaptığı bir röportajda “Bitcoin’in altına karşı yarışı kazandığını” belirtti.

blank

Bitcoin vs. Altın

Paul Tudor Jones, konu ile ilgili “Bitcoin ve genel olarak kripto para, enflasyon riskinden korunmak için harika bir yöntem.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Jones, ayrıca “Portföyümde kripto para için küçük bir yer açtım. Giderek daha fazla dijitalleşen bir dünyaya geçtiğimizi düşünüyorum. Açıkçası bu dünyada kripto için kesinlikle bir yer var ve şu anda da altına karşı yarışını kazanıyor. Bence Bitcoin, enflasyona karşı mükemmel bir araç ve şu anda altından ziyade Bitcoin’i tercih ederim.” diye ekledi.

Bitcoin Bir Portföy Çeşitlendirme Aracı mı?

Tüm bu olumlu açıklamalarına rağmen Jones, Bitcoin madenciliğinin karbon ayak izi hakkındaki endişelerini de dile getirdi.

Jones, “Dünyanın kralı olsaydım, Bitcoin madenciliğini çevresel etkileri nedeniyle yasaklardım ve ardından ekosistemin arzı daha fazla genişletmeden bunu yapmasının bir yolunu bulmasını sağlardım.” dedi.

Tudor Jones, şu anda müşterilerin portföylerini kripto para ile çeşitlendirmeye teşvik eden büyük yatırım şirketlerindeki birçok yöneticiden biri.

325 milyar Dolarlık varlığı kontrol eden Guggenheim CIO’su Scott Minerd ise Ocak ayında yaptığı bir açıklamada Bitcoin için 400.000 Dolarlık bir fiyat tahmini vermiş ve Guggenheim’ın bazı özel fonlarının kripto para satın aldığını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilik Geliri 20 Milyar Dolara Ulaştı

Bu yıl Haziran ayı itibarıyla 9 trilyon Doların üzerinde varlığı kontrol eden dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un CIO’su Rick Rieder da ABD merkezli iki Bitcoin madencilik şirketine yatırım yaptıklarını açıklamıştı.

CoinGecko’ya göre Bitcoin geçtiğimiz gün 66.812 Dolar fiyatına ulaştı ve bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend