5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Milyarder Yatırımcı: “Bitcoin, Altın’a Karşı Verdiği Mücadeleyi Kazandı!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones bugün CNBC’ye verdiği demeçte, “Bitcoin, altına karşı verdiği enflasyon mücadelesini kazandı.” dedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones bugün CNBC’ye verdiği demeçte, “Bitcoin, altına karşı verdiği enflasyon mücadelesini kazandı.” dedi.
  • Paul Tudor Jones, konu ile ilgili “Bitcoin ve genel olarak kripto para, enflasyon riskinden korunmak için harika bir yöntem.” ifadelerini kullandı.

Milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, CNBC ile yaptığı bir röportajda “Bitcoin’in altına karşı yarışı kazandığını” belirtti.

Binance indirim kodu

Bitcoin vs. Altın

Paul Tudor Jones, konu ile ilgili “Bitcoin ve genel olarak kripto para, enflasyon riskinden korunmak için harika bir yöntem.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Jones, ayrıca “Portföyümde kripto para için küçük bir yer açtım. Giderek daha fazla dijitalleşen bir dünyaya geçtiğimizi düşünüyorum. Açıkçası bu dünyada kripto için kesinlikle bir yer var ve şu anda da altına karşı yarışını kazanıyor. Bence Bitcoin, enflasyona karşı mükemmel bir araç ve şu anda altından ziyade Bitcoin’i tercih ederim.” diye ekledi.

Bitcoin Bir Portföy Çeşitlendirme Aracı mı?

Tüm bu olumlu açıklamalarına rağmen Jones, Bitcoin madenciliğinin karbon ayak izi hakkındaki endişelerini de dile getirdi.

Jones, “Dünyanın kralı olsaydım, Bitcoin madenciliğini çevresel etkileri nedeniyle yasaklardım ve ardından ekosistemin arzı daha fazla genişletmeden bunu yapmasının bir yolunu bulmasını sağlardım.” dedi.

Tudor Jones, şu anda müşterilerin portföylerini kripto para ile çeşitlendirmeye teşvik eden büyük yatırım şirketlerindeki birçok yöneticiden biri.

325 milyar Dolarlık varlığı kontrol eden Guggenheim CIO’su Scott Minerd ise Ocak ayında yaptığı bir açıklamada Bitcoin için 400.000 Dolarlık bir fiyat tahmini vermiş ve Guggenheim’ın bazı özel fonlarının kripto para satın aldığını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Haven (XHV) Stablecoin'i Gizlilikten Ödün Vermeyecek ve DeFi Çılgınlığına Dahil Olmayacak

Bu yıl Haziran ayı itibarıyla 9 trilyon Doların üzerinde varlığı kontrol eden dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un CIO’su Rick Rieder da ABD merkezli iki Bitcoin madencilik şirketine yatırım yaptıklarını açıklamıştı.

CoinGecko’ya göre Bitcoin geçtiğimiz gün 66.812 Dolar fiyatına ulaştı ve bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar