Bitcoin Analistleri, Fiyatın Neden Yeniden Yükselişe Geçtiğini Açıklıyor

Son güncelleme: 2 ay önce

Hafta ortalamasına göre hala daha Bitcoin fiyatı düşük gibi görünse de dün %6’lık bir artış yaşadı.

Haberin Özeti

  • Bitcoin, bu haftanın başlarında yaşanan düşüşün ardından dün yükselişe geçti.
  • Analistler, bunun yeni bir yükseliş rotası olabileceğini söylüyor.

Bitcoin güzel bir gün geçirdi: Bu haftanın başlarında meydana gelen bir türbülansın ardından fiyatlar son 24 saat içinde %6 civarında arttı. Geçtiğimiz gün 16.800 Dolar olan Bitcoin fiyatı 17.684 Dolara yükseldi.

Bitcoin, Pazartesi ve Salı günleri tüm zamanların en yüksek seviyesini görme yolunda ilerliyordu; ancak Çarşamba gecesi düşüşe geçti. Sektördeki analistler, fiyattaki düşüşün piyasadaki gerginlikle ilgili olduğunu belirtti.

Sorun Psikolojik Engelin Geçilememesi

Blockchain analiz şirketi Quantum Economics’te Bitcoin analisti olarak görev yapan Jason Deane, “Tüm zamanların en yüksek seviyesi büyük bir psikolojik engeldir ve kırılması gerçek bir ivme gerektirir.” dedi.

Kripto yatırım firması Arcane Assets’in Baş Yatırım Sorumlusu Eric Wall, Bitcoin fiyatının tekrar yükselişe geçmesi ile ilgili, “Bitcoin, bir önceki ATH’yi geçmekte zorlandı ve bu nedenle de bir düşüş yaşamıştı. Şimdi bu psikolojik problemi atlatmış görünüyor.” dedi.

Wall, bu açıklamaları ile Bitcoin yükselişini “piyasa psikolojisi”ne bağladığının altını çizdi.

Kurumsal Yatırım Arttıkça Bitcoin Fiyatı da Artacak

Rus madencilik hizmetleri şirketi BitRiver’ın CCO’su Dmitrii Ushakov, kısa vadeli rallinin kurumsal düzeyde Bitcoin’in kabulünü artırabileceğini öne sürdü. Ushakov, yaptığı açıklamalarda, “Daha fazla kurum kripto para birimlerinin güvenilir yapısına yatırım yaptıkça daha büyük bir fiyat rallisi ortaya çıkabilir.” dedi.

Analistler, bu yılki boğa koşusunun, Ağustos ve Eylül aylarında 425 milyon Dolar Bitcoin satın alan MicroStrategy ve Ekim ayında 50 milyon Dolarlık yatırım yapan Jack Dorsey’in ödeme hizmeti Square ile son derece ilişkili olduğunun altını çizdi. Bu yatırımların ardından Bitcoin’in fiyatı neredeyse iki katına çıktı.

  Bitcoin 10.500 Dolarda Güçlü Dirençle mi Karşı Karşıya?

Bitcoin 2020’ye yaklaşık 7.000 Dolar seviyesinde başladı, Mart ayında 4.000 Dolara kadar düştü ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Öncü kripto para birimi, son birkaç hafta içinde oldukça önemli bir ivme kazandı.

Analistler haklı çıktığı takdirde, bu hafta yaşanan düşüş sınırlı bir darbe olarak hatırlanabilir.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın