10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Bitcoin Analizi: BTC Yatırım Ürünlerine Gösterilen İlgi Kasım Ayında Ciddi Seviyede Azaldı! BTC’yi Gelecekte Neler Bekliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

CryptoCompare tarafından yayınlanan detaylı bir Bitcoin analizine göre, BTC yatırım ürünlerine gösterilen ilgi Kasım ayında ciddi seviyede azaldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • CryptoCompare tarafından yayınlanan detaylı bir Bitcoin analizine göre, BTC yatırım ürünlerine gösterilen ilgi Kasım ayında ciddi seviyede azaldı.
  • Bu süreçte Ethereum, Litecoin ve Solana gibi alternatif kripto para yatırım ürünlerine duyulan ilgi ise önemli ölçüde arttı.

Analiz firması CryptoCompare, “Dijital Varlık Yönetimi İncelemesi” başlıklı bir rapor yayınladı. Raporda, detaylı bir Bitcoin analizinin yanı sıra; son zamanlarda öne çıkan Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Solana (SOL) gibi kripto paralar ile ilgili de analizler yer aldı.

Binance indirim kodu

CryptoCompare’nin Bitcoin Analizi Kafaları Karıştırdı!

Rapora göre BTC ile ilgili yatırım ürünleri geride bıraktığımız Kasım ayında son derece kötü bir performans sergilerken; Ethereum, Litecoin ve Solana gibi alternatif kripto para yatırım ürünlerine duyulan ilgi ise önemli ölçüde arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rapora göre, birçok trust ürününün sahibi olan Grayscale’in Bitcoin (GBTC) AUM’u, Kasım ayında %10.1 oranında düşüş yaşadı ve 38.1 milyar Dolara geriledi. Bu süreçte alternatif varlık Ethereum’un (ETH) AUM değerinin ise %3.6 oranında artarak 12.9 milyar Dolara yükseldiği belirtildi.

Raporda ayrıca, “ETC Group’un BTCE ürünü %1.2 artış ile 1.5 milyar Dolar kazanç elde ederek en yüksek AUM ETN/ETF ürünü konumunu yeniden kazandı. Bunu sırasıyla %6.5 ve %10.1 oranında düşüş yaşayarak 1.4 milyar Dolara gerileyen Purpose’un Bitcoin ETF’si (BTCC) ve 1.2 milyar Dolara gerileyen 3iQ Coinshares’in Bitcoin ETF’si (BTCQ) takip etti.” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca tüm kripto para tabanlı ETP’lerin günlük ortalama işlem hacimlerinin de Kasım ayında %13 oranında düşerek 732 milyon Dolara gerilediği; ancak popüler ETH tabanlı borsada işlem gören ürünlerin yeni zirvelere ulaştığı belirtildi.

İlgili Haber:  Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

Litecoin ve Solana Yatırımlarında Artış

İlginç bir şekilde, Litecoin ve Solana tabanlı borsada işlem gören ürünler de iyi performans gösterirken; Grayscale’in kripto para sepeti fonu, tam tersine, -%15.5’lik bir negatif kazanç bildirdi.

Bu süreçte 21Shares’in ASOL (Solana tabanlı ürün) ve Grayscale’in LTCN (Litecoin tabanlı ürün) ürünü sırasıyla %22.0 ve %14.9 kazanç bildirdi ve Kasım ayında en çok tercih edilen ürünler arasında yer aldı.

Söz konusu rapor, Solana ve Cardano gibi altcoinlerin son zamanlarda Bitcoin’den daha fazla kurumsal yatırımcı aldığını savunan yakın tarihli CoinShares raporunu da destekliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar