9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Bitcoin Analizi: Uzun Vadeli Yatırımcılar, BTC Pozisyonlarını Artırmaya Devam Ediyor!

Önemli Gelişmeler

Analiz firması Glassnode, Bitcoin’deki piyasa hareketliliğine dair bir rapor yayınladı. Raporda, uzun vadeli BTC yatırımcılarının pozisyonlarını artırdıkları bildirildi.

blank

Haberin Özeti

  • Kripto para analiz firması Glassnode detaylı bir Bitcoin analizi yayınladı.
  • Rapora göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, son birkaç yılın “en yüksek seviyesinde” ve bu yatırımcılar henüz “kâr elde etmeye doymadı”.

Glassnode detaylı bir Bitcoin analizi yayınladı. Rapora göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, son birkaç yılın “en yüksek seviyesinde” ve bu yatırımcılar henüz “kâr elde etmeye doymadı”.

blank

Bitcoin Analizi: Piyasada Son Durum

Analiz firması Glassnode’un 22 Kasım tarihli raporuna göre, Bitcoin’deki uzun vadeli sahipler (LTH), pozisyonlarını artırmaya devam ederken; satışlarını da azaltıyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Glassnode ayrıca, kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları (STH) tarafından tutulan toplam arzın da 3 milyon BTC’nin altında olduğunu; ve bu değerin, son birkaç yılın en düşük seviyesi olarak kaydedildiğini dile getirdi. Raporda konu ile ilgili, “Bitcoin fiyatı ATH’lere yakınken STH arzını bu kadar düşük görmek çok görülmemiş bir durum.” ifadeleri kullanıldı.

Raporda ayrıca, “Kısa vadeli yatırımcılar geçen haftalarda tarihi kâr elde etmiş olsa da; piyasa henüz kâr etmeye doymuş görünmüyor.” ifadeleri de dikkat çekti.

BTC Yatırımcıları Uzun Vadede Umutlu

12 Ekim tarihinde yayınlanan bir başka raporda da 5 aydan daha fazla süredir hareket etmeyen (uzun vadeli) Bitcoin varlıklarının 13.3 milyon BTC (yaklaşık 754 milyar Dolar) seviyesinde olduğu belirtilmiş; bu anlamda BTC fiyatının uzun vadede umut vaat etmeye devam edeceği vurgulanmıştı.

O tarihten bu yana Bitcoin fiyatı önce 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve sonrasında da %18 oranında değer kaybederek mevcut 57.300 Dolar seviyesine geriledi. Ancak BTC’nin uzun vadede sunduğu umut hâlâ güçlü kalmaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Yatay İlerlerken Tüccarlar Altcoinlere Akın Ediyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend