1 Temmuz 2022, Cuma
30.7 C
İstanbul

Bitcoin Analizi: Uzun Vadeli Yatırımcılar, BTC Pozisyonlarını Artırmaya Devam Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiz firması Glassnode, Bitcoin’deki piyasa hareketliliğine dair bir rapor yayınladı. Raporda, uzun vadeli BTC yatırımcılarının pozisyonlarını artırdıkları bildirildi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para analiz firması Glassnode detaylı bir Bitcoin analizi yayınladı.
  • Rapora göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, son birkaç yılın “en yüksek seviyesinde” ve bu yatırımcılar henüz “kâr elde etmeye doymadı”.

Glassnode detaylı bir Bitcoin analizi yayınladı. Rapora göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları, son birkaç yılın “en yüksek seviyesinde” ve bu yatırımcılar henüz “kâr elde etmeye doymadı”.

Binance indirim kodu

Bitcoin Analizi: Piyasada Son Durum

Analiz firması Glassnode’un 22 Kasım tarihli raporuna göre, Bitcoin’deki uzun vadeli sahipler (LTH), pozisyonlarını artırmaya devam ederken; satışlarını da azaltıyor gibi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Glassnode ayrıca, kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları (STH) tarafından tutulan toplam arzın da 3 milyon BTC’nin altında olduğunu; ve bu değerin, son birkaç yılın en düşük seviyesi olarak kaydedildiğini dile getirdi. Raporda konu ile ilgili, “Bitcoin fiyatı ATH’lere yakınken STH arzını bu kadar düşük görmek çok görülmemiş bir durum.” ifadeleri kullanıldı.

Raporda ayrıca, “Kısa vadeli yatırımcılar geçen haftalarda tarihi kâr elde etmiş olsa da; piyasa henüz kâr etmeye doymuş görünmüyor.” ifadeleri de dikkat çekti.

BTC Yatırımcıları Uzun Vadede Umutlu

12 Ekim tarihinde yayınlanan bir başka raporda da 5 aydan daha fazla süredir hareket etmeyen (uzun vadeli) Bitcoin varlıklarının 13.3 milyon BTC (yaklaşık 754 milyar Dolar) seviyesinde olduğu belirtilmiş; bu anlamda BTC fiyatının uzun vadede umut vaat etmeye devam edeceği vurgulanmıştı.

O tarihten bu yana Bitcoin fiyatı önce 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve sonrasında da %18 oranında değer kaybederek mevcut 57.300 Dolar seviyesine geriledi. Ancak BTC’nin uzun vadede sunduğu umut hâlâ güçlü kalmaya devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar