2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Bitcoin Aniden İvme Kazanarak 60.000 Dolara Doğru Harekete Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, 2021’in başındaki boğa koşusu yavaşladıktan sonra bu hafta itibariyle yeniden yükselmeye başladı ve dolaşımdaki 18.6 milyon Bitcoin token yine 1 trilyon doları aştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, son 24 saatte neredeyse %10 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. En büyük kripto para, Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasında şubat ayında ulaştığı 58.000 dolarlık en yüksek seviyenin hemen öncesinde yer alan 54.500 dolar seviyesine yükseldi.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte artışın üzerine Tesla, Apple, Amazon ve Netflix dahil olmak üzere dünyanın en büyük teknoloji hisse senetleri, zeminlerini kaybetti ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite teknik bir düzeltme yaşayarak koronavirüs salgınının ardından beklenenden daha hızlı bir ekonomik iyileşme umuduyla geçen ay ulaştığı zirveden yaklaşık %10’luk bir düşüş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin, Wall Street’in kurumsal olarak kriptoyu benimsemesi, kripto dünyasına yönelik kurumsal ilgi ve piyasaya adım atan küçük yatırımcıların bir kombinasyonu sayesinde son aylarda ciddi bir yükseliş kaydetti. Milyarder Elon Musk liderliğindeki elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçen ay 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklayarak Bitcoin ve kripto para piyasasının inanılmaz bir ivme kazanmasını sağladı.

Yine de Tesla hissesi, Bitcoin satın aldığından beri düşüş kaydetmeye devam etti ve diğer büyük ABD teknoloji şirketlerinin takip edebileceği spekülasyonların cesaretini kırdı.

Kurumsal kripto benimsemesi Bitcoin’e yönelik umutları yeniden yeşertiyor

Bitcoin’in yeni rallisi, pazartesi günü ödeme devi PayPal’ın, Bitcoin ve kripto paralara yönelik hamlesinin bir parçası olarak kripto para güvenlik firması Curv’ü satın aldığını doğrulamasının ardından geldi. PayPal’ın son derece popüler platformunu kripto paralara açtığına yönelik bu ifşası, geçen yıl ekim ayında Bitcoin’in boğa koşusunu başlatan olay oldu.

Öte yandan Çinli fotoğraf uygulaması şirketi Meitu da hesaplarına Bitcoin ekleyen en son şirket oldu ve 17.9 milyon değerinde Bitcoin satın almasının yanı sıra Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’a da 22.1 milyon dolar harcadı.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 636 Dolar

Bitcoin yatırımcılarından ve kripto para endüstrisi yöneticilerinden bazıları, merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesini ve ünlülerin beslediği NFT çılgınlığını kripto para piyasasını desteklemeye yardımcı olan unsur olarak nitelendirerek Bitcoin’in son fiyat artışını takdir etti.

Bitcoin ve kripto para borsası Bitfinex’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino da büyük kurumların spekülatif fırsat gördüklerini, kripto ekosistemindeki kodlayıcıların ise anlatılmamış olasılıklarla dolu yeni bir gerçeklik gördüklerini belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar